MESI OPET ČINI ČUDA: Het-trik i dve asistencije nemilosrdnog Lea! Barsina petarda za Levante (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Barselone kao gosti su deklasirali Levante 5:0 (2:0) u utakmici 16. kola španskog prvenstva.

Blistao je Lionel Mesi!

Argentinac je prvo asistirao Luisu Suarezu u 35. minutu, a onda je zabeležio het-trik! Mrežu je tresao u 43, 47. i 60. minutu.

Mesi je ove sezone u La Ligi postigao 14 golova i prvi je na listi strelaca, a slede ga saigrač Luis Suarez i Kristijan Stuani iz Đirone sa po 11.

Argentincu je ovo 31. het-trik u španskom prvenstvu, a 43. u karijeri.

Levante je u 77. minutu ostao bez Kabasa, koji je dobio direktan crveni karton, posle čega su gosti postigli još jedan gol, učinio je to Đerar Pike u 88, a i tada je Mesi bio asistent.

Barselona je lider sa 34 boda, tri više od Sevilje i Atletiko Madrida, a pet od Reala.

Levante je osmi sa 22.

Barsa se na neki način s kamatom revanširala Levanteu, koji joj je naneo poraz u finišu prošle sezone kada je bilo čak 5:4.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/BIEL ALINO)