PROTEST NAVIJAČA, PA PREOKRET: Đenova dva puta vodila, ali Roma pobedila i prekinula crnu seriju

SERIJA A

Fudbaleri Rome pobedili su večeras kao domaćini Đenovu sa 3:2, u utakmici 16. kola italijanskog prvenstva i prekinuli niz od tri meča bez pobede.

Đenova je povela u 17. minutu golom Kšištofa Pjateka, a izjednačio je Federiko Facio u 31. minutu. Dva minuta kasnije gosti su ponovo poveli, golom Oskara Hiljemarka, a izjednačio je Džastin Klajvert u 45. minutu.

Pobedu Romi doneo je Brajan Kristante u 59. minutu.

Navijači Rome protestovali su zbog loših rezultata ekipe, kao i protiv članova uprave, pa su prvih 10 minuta ćutali i okrenuli su leđa terenu.

Rimski klub prekinuo je niz od tri utakmice bez pobede, a posle šeste prvenstvene zauzima šesto mesto na tabeli sa 24 boda. Za prvoplasiranim Juventusom Roma zaostaje 22 boda.

Đenova je pretrpela osmi poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa 16 bodova.

(Beta, Foto: EPA/ANGELO CARCONI)