LUKA POCEPAO MREŽU SITIJA: Milivojević strelac u senzacionalnoj pobedi Kristal Palasa u Mančesteru (VIDEO)

PETI POGODAK SRBINA U SEZONI

Srpski fudbaler Luka Milivojević postigao je gol iz penala za Kristal Palas u pobedi nad Mančester sitijem na "Etihadu" 3:2 u utakmici 18. kola Premijer lige.

U 51. minutu Milivojević je snažno opalio sa "bele tačke", pa iako je golman domaćina Ederson pogodio na koju će stranu lopta, nije imao niakakve šanse da je zaustavi.

Time je vođstvo Kristal Palasa u Mančesteru povećao na 3:1.

Penal je opravdano dosuđen posle prekršaja Vokera nad Mejerom.

Luka se na taj način iskupio da penal promašen protiv istog rivala pre godinu dana, i to u 90. minutu, pa je ostalo 0:0.

Milivojeviću je to peti gol u sezoni.

Mančester siti je poveo u 27. minutu preko Gundogana, a gosti su do odlaska na odmor napravili preokret, golovima Šlupa u 33. i Taunsenda u 35.

Kada je Milivojević povisio na 1:3, "građani" su dodali gas, ali su uspeli samo da ublaže poraz, pogotkom De Brujnea u 85. minutu.

Ovime je prekinuta serija Sitija od deset uzastopnih pobeda na "Etihadu" u Premijer ligi.

Tim Pepa Gvardiole doživeo je drugi prvenstveni poraz ove sezone i ostao na drugom mestu, ali sada sa četiri boda iza lidera Liverpula (48-44).

Kristal Palas je na 14. mestu sa 18 bodova.