TOBDŽIJE PROPUSTILE ŠANSU: Arsenal poveo, ali osvojio samo bod na gostovanju Brajtonu

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Brajtona i Arsenala igrali su danas nerešeno 1:1 u 19. kolu engleske Premijer lige.

Arsenal je u prvom poluvremenu bio bolji rival, ali i pored vođstva u ranoj fazi utakmice na kraju nije uspeo da osvoje tri boda, čime bi uhvatio priključak sa vodećim timovima engleskog šampionata.

"Tobdžije" su do vođstva stigle golom Pjer-Emerik Obamejanga u sedmom minutu. On je potom imao dve dobre prilike da udvostruči prednost svog tima, međutim, tada se odbranama istakao Metju Rajan.

Domaćin je potom uspeo da dođe do izjednačenja i to golom Jurgena Lokadije u 35. minutu.

Rezultat se od tog trenutka nije menjao. Arsenal je imao loptu u svojim nogama, ali je Brajton s druge strane bio opasniji.

Arsenal je četvrti sa 38 bodova, dok je Brajton 13. sa 22.