CEH PLATIO SASUOLO: Roma se pobedom oporavila od neuspeha protiv Juventusa

SERIJA A

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Sasuolo sa 3:1, dok je Torino slavio protiv Empolija sa 3:0, a SPAL i Udineze igrali su nerešeno bez golova u utakmicama 18. kola italijanske Serije A.

Roma je uspela da se oporavi posle poraza od Juventusa i na svom terenu bez ikakvih problema slavi protiv Sasuola. Vodeći gol za "vučicu" postigao je Dijego Peroti u osmom minutu iz penala.

Domaćin je 15 minuta kasnije duplirao prednost, a strelac je bio Patrik Šik, da bi na 3:0 povisio Nikolo Zaniolo u 56.

Sasuolo je u samom finišu utakmice, odnosno u 90. minutu uspeo da smanji zaostatak pogotkom Kume Babakara.

Roma je šesta na tabeli sa 27 bodova, jednim više od Torina na sedmom mestu, dok je Sasuolo 11. sa 25.

Torino je golovima Nikole Nkulua u 44, Lorenca de Silvestrija u 49. i Jaga Falkea u 75. minutu pobedio Empoli koji je meč završio sa desetoricom igrača, pošto je Rade Krunić u 89. dobio direktan crveni karton.

Srpski reprezentativac Saša Lukić igrao je od 78. minuta za Torino, pošto je zamenio Rinkona.

(Beta, Foto: EPA/RICCARDO ANTIMIANI)