DEMONSTRACIJA CRVENE SILE: Arsenal poveo, pa ga Liverpul RAZNEO! Pukla petarda na Enfildu (VIDEO)

TRI GOLA FIRMINA

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Arsenal u utakmici 20. kola Premijer lige - 5:1 (4:1).

Crveni su ostali na vrhu tabele sa 51 bodom, šest više od Totenhema i sedam od Mančester sitija koji ima utakmicu manje.

"Tobdžije" su i dalje na petom mestu sa 38 bodova.

Ekipa Jirgena Klopa ponovo je demonstrirala silu i od meča koji je trebalo da nosi epitet "derbi" napravila igru mačke i miša.

Gosti su poveli u 11. minutu preko Mejtalnd-Najlsa, što je samo razljutilo crvene, pa su do kraja prvog poluvremena postigli četiri gola.

Lavinu je pokrenuo Firmino sa dva pogotka za samo tri minuta, u 14. i 16, a onda su Mane u 32. i Salah u sudijskoj nadoknadi tog dela otklonili sve dileme.

U nastavku je ritam pao, a domaćin je dobio još jedan penal, koji je Firmino pretvorio u svoj treći, a Liverpulov peti gol danas.

Liverpul u sledećem kolu u četvrtak igra veliki derbi sa Sitijem u Mančesteru, dok Arsenal u utorak dočekuje Fulam.