BUĐENJE GRAĐANA: Mančester siti pobedio Sautempton pred veliki derbi sa Liverpulom

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima ekipu Sautemptona sa 3:1, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Siti je, posle dva vezana poraza, upisao 15. trijumf od početka sezone i drugi je na tabeli sa 47 bodova, odnosno ima sedam bodova manje od prvoplasiranog Liverpula, a dva više od Totenhema koji je na trećem mestu.

Na drugoj strani, Sautempton je na 17. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

David Silva je doneo vodjstvo Sitiju u desetom minutu, izjednačio je Pjer-Emil Hojberg u 37, ali je aktuelni šampion Premijer lige do kraja prvog poluvremena praktično rešio pitanje pobednika.

Prvo je Džejms Vord-Prous pogodio svoju mrežu u 45. minutu, da bi se tri minuta kasnije u strelce upisao i Serhio Aguero.

Fudbalere Sitija u narednom kolu očekuje veliki derbi kada će, 3. januara, na svom stadionu dočekati Liverpul, dok će Sautempton dan ranije gostovati Čelsiju.

Fudbaleri Barnlija slavili su protiv Vest Hema na svom terenu sa 2:0 golovima Krisa Vuda i Dvajta Meknila.

Barnli je upisao četvrtu pobedu i trenutno je na 18. mestu na tabeli sa 15 bodova, dok je Vest Hem na 11. poziciji sa 27.

Barnli u narednom kolu gostuje Hadersfildu, a Vest Hem dočekuje ekipu Brajtona.