IŽIVLJAVANJE GRAĐANA NAD TREĆELIGAŠEM: Mančester siti dao DEVET golova Bartonu u polufinalu Liga kupa! Gabrijel Žesus četvorostruki strelac (VIDEO)

VEĆ POZNAT FINALISTA

Fudbaleri Mančester sitija demolirali su Barton 9:0 (4:0) u prvoj utakmici polufinala Liga kupa Engleske.

Trener "građana" Pep Gvardiola na megdan trećeligašu poslao je jak tim, nije kalkulisao, pa je domaćin naneo katastrofu Bartonu.

Proslavio se Gabrijel Žesus, strelac četiri gola.

Goleadu je otvorio De Brujne pogotkom u petom minutu, zatim je Žesus tresao mrežu u 30. i 34, a onda i Zinčenko u 37.

Nisu "građani" posustali ni u drugom poluvremenu, Žesus je metu pogađao u 57. i 65. minutu, Foden u 62, Voker u 70. i Marez u 83.

Revanš, koji će predstavljati formalnost, na programu je 23. januara.

Drugi polufinalni par čine Totenhem i Čelsi, koji su se sastali u utorak na "Vembliju", a "pevci" su pobedili golom Kejna iz penala 1:0.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/PETER POWELL)