DEBAKL ŠAMPIONA: Leverkuzen posle preokreta srušio Bajern, remi Ajntrahta i Dortmunda

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su danas u Frankfurtu nerešeno 1:1 sa Ajntrahtom, u utakmici 20. kola Bundeslige.

Borusija je povela u 22. minutu golom Marka Rojsa, a izjednačio je srpski fudbaler Luka Jović u 36. minutu. Jović je postigao 14. gol u prvenstvu i prvi je strelac Bundeslige. Iza njega je Rojs sa 13 golova, a treći je Robert Levandovski iz Bajerna sa 12.

Borusija je prekinula niz od tri pobede, a i dalje je prva na tabeli sa 49 bodova, sedam više od Bajerna iz Minhena, koji je u Leverkuzenu izgubio od Bajera sa 1:3. Ajntraht je vezao drugi remi i peti je na tabeli sa 32 boda.

Bajern je pretrpeo četvrti poraz u sezoni. Ekipa Nika Kovača povela je u 41. minutu golom Leona Gorecke, a Bajer je preokrenuo golovima Leona Bejlija u 53. i Kevina Folanda u 63. minutu. Pobedu domaćima obezbedio je Lukas Alario u 87. minutu.

Šampion Nemačke je prekinuo niz pobeda i zaostaje sedam bodova za Borusijom, dok je Bajer vezao dve pobede i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 30 bodova.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Hertu u Berlinu sa 1:0, golom Vauta Veghorsta u 65. minutu.

Volfsburg je šesti na tabeli sa 31 bodom, a Herta je deveta sa tri boda manje.

Hofenhajm je odigrao nerešeno 1:1 sa Fortunom, a istim rezultatom završena je utakmica Nirnberga i Verdera iz Bremena.