MANČESTER SITI PONOVO LIDER: Građani pobedili Everton i prestigli Liverpul na vrhu tabele (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Everton u Liverpulu 2:0 u utakmici 27. kola Premijer lige.

Gosti su poveli golom defanzivca Ajmerika Laporta u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. David Silva je izveo prekid, a njegov zemljak Laport glavom poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Gabrijel Žesus u 97. minutu. De Brujne je izbacio Brazilca samog pred golmana Pikforda, koga je Gabrijel Žesus savladao iz drugog pokušaja.

Ovom pobedom tim trenera Pepa Gvardiole popeo se na vrh tabele Premijer lige, sa 62 boda, koliko ima i Liverpul, s tim da "građani" imaju bolju gol-razliku, ali i utakmicu više.

Everton je ostao na devetom mestu sa 33 boda.

Obe ekipe za vikend očekuju nove obaveze u Premijer ligi, Siti dočekuje Čelsi, dok Everton gostuje Votfordu.

Večerašnji meč u Liverpulu igran je unapred, jer će "građani" 24. februara igrati finale Liga kupa (ponovo) sa Čelsijem.