LUDI MADRIDSKI DERBI: Real pobedio Atletiko i zapretio Barseloni! VAR korišen TRI PUTA! (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Real Madrida kao gosti su pobedili Atletiko Madrid na stadionu "Vanda Metropolitano" u derbiju 23. kola španskog prvenstva - 3:1.

"Kralj" je preskočio "jorgandžije" na tabeli i domogao se drugog mesta sa 45 bodova, jednim više od današnjeg rivala.

Barselona je prva sa 50 i utakmicom više.

Današnji El Madrilenjo je bio totalno lud! Bilo je svega: mnogo golova, penal, crveni karton, a VAR je korišćen čak tri puta!

Real je iskoristio gotovo sve šanse i zasluženo trijumfovao.

Gosti su poveli pogotkom Kazemira u 16. minutu. Brazilac je uhvatio makazice postigao spektakularan gol.

Antoan Grizman je izjednačio u 25. minutu, kada je prvi put korišćena pomoć VAR-a. Konstatovano je da Francuz nije bio u ofsajdu, a i da nije bilo prekršaja u začetku akcije.

Drugi put je video tehnologija pozvana u pomoć u finišu prvog poluvremena, kada je ipak dosuđen penal za Real, koji je Serhio Ramos pretvorio u 1:2. Kapitenu "kraljevskog kluba" to je bio šesti pogodak u El Madrilenju.

U drugom poluvremenu je VAR jednom bio protiv domaćina, jer je poništen gol Alvara Morate, inače bivšeg igrača Reala.

Tačku na derbi stavio je rezervista Geret Bejl, koji je u 74. minutu postigao svoj 100. gol za Real u svim takmičenjima za konačnih 1:3.

U 80. minutu Atletiko je ostao sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Tomas Parti.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/JUANJO MARTIN)