GRAĐANI DEMOLIRALI PLAVCE: Aguero sa tri gola ispisao istoriju Sitija (VIDEO)

premijer liga

Mančester Siti je razbio Čelsi u derbiju 26. kola kola u engleske fudbalske Premijer ligi 6:0 (4:0), a tri pogotka postigao je Serhio Aguero, dok su preostala tri dva postigli Rahim Sterling (dva) i Ilkaj Gindogan.

Onaj prvi Aguerov gol bio je posebno lep, a i bitan, jer se njime postao izjednačio na prvom mestu liste strelaca u istoriji Sitija, da bi samo pet minuta kasnije prestigao Erika Buka i Tomija Džonsona.

Uz još 41 asistenciju koju je zabeležio u dresu Sitija, postao je šesti igrač u istoriji Premijer lige koji je probio granicu od ukupno 200 golova i asistencija. Pre njega su to uradili samo Alan Širer (324), Vejn Runi (311), Frenk Lampard (279), Rajan Gigs (271), Endi Kol (260), Tjeri Anri (246), Tedi Šeringem (222), Stiven Džerard (212) i RobiFauler (202).

U drugom poluvremenu sa penala kompletirao je i svoj het-trik podigavši rezultat na ogromnih 5:0, dok je konačan rezultat postavio Sterling.

Siti je sada prvi na tabeli, ima 65 bodova, koliko i Liverpul, dok je Sarijev Čelsi sa 50 bodova na petom mestu.