PRVENAC GAJIĆA ZA SLAVLJE CRVENO-BELIH: Zvezda se namučila u ledenoj Surdulici, ali pobedila pred večiti derbi (VIDEO)

MINIMALAC ŠAMPIONA

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik u Surdulici u utakmici 23. kola Superlige Srbije - 1:0.

Jedini gol već u osmom minutu postigao je Milan Gajić, kome je to bio prvenac u crveno-belom dresu.

Zvezda je zabeležila 21. prvenstvenu pobedu i lider je Superlige sa 65 bodova, dok je Radnik ostao na osmom mestu sa 29 bodova.

Crveno-beli su napravili dobru uvertiru pred "večiti derbi" sledeće subote iako su do celog plena danas došli posle dosta muka.

U Surdulici je bilo ledeno. Na početku meča temperatura je iznosila minus pet stepeni Celzijusa, a kako je vreme odmicalo, bilo je sve hladnije.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio je da odmori Marina i Boaćija, a na klupi su ostali i Ivanić, Jirka. U protokolu nije bilo Bena, Rodića, Gobeljića i Jovančića.

I tako "šaren" sastav šampiona je od starta izvršio jak pritisak na domaćina, što je urodilo plodom u osmom minutu kada je Gajić udarcem sa 17 metara zatresao mrežu.

Još neko vreme su crveno-beli diktirali ritam, ali se sredinom prvog poluvremena Radnik oslobodio pritiska i do kraja utakmice bio opasniji rival.

Do odlaska na odmor Zlatanović je dva puta zapretio, prvo je pogodio prečku, a drugi put je Borjan sjajno intervenisao.

I u 57. minutu se tresla prečka gola crveno-belih. Ristović je izveo slobodan udarac, lopta je nezgodno odskočila ispred Borjana, koji je ipak uspeo da odreaguje i prosledio je u prečku.

Domaćin je veliku šansu imao i u 69. minutu kada je Danoski izašao sam pred Borjanom, ali je Zvezdin golman zaustavio njegov šut.

Na kraju, šampion i lider Superlige lupio je još jednu recku.

KRAJ 0:1!

90+1. minut - Jirka umesto Simića.

81. minut - Nova pretnja domaćina, Ristović je tukao za malo pred gola.

80. minut - Vulić umesto Vukanovića kod Zvezde.

73. minut - Dvostruka izmena kod domaćina, izašli su Danoski i Kojić, a ušli Damjanović i Pejčić.

71. minut - Sada prilika za Zvezdu, iz neposredne blizine gola pokušali su prvo Pavkov, a onda i Vukanović, ali je oba udarca izblokirao Pajović.

69. minut - Šansa za Danoskog, Borjan brani!

68. minut - Još jedna bomba Zlatanovića, za malo preko gola.

57. minut - PREČKA! Ristović je izveo slobodan udarac, lopta je nezgodno odskočila ispred Borjana, koji je ipak uspeo da odreaguje i prosledio je u prečku. Ristović je zatim dobio žuti karton zbog prigovora.

56. minut - Žuti karton za Milunovića.

54. minut - Još jedan šut Ebisilija, ponovo loše. Stojković je zamerio Holanđaninu, što mu nije dodao loptu.

53. minut - Bez uzbuđenja u uvodu drugog poluvremena.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

40. minut - Šut Ebisilija sa distance, pored gola.

36. minut - Radnik se oslobodio pritiska gostiju i već više od deset minuta vodi se ravnopravna borba.

28. minut - KAKAV ŠUT ZLATANOVIĆA, KAKVA ODBRANA BORJANA! Napadač Radnika je sjajno šutirao sa 17 metara, a golman Zvezde fantastično reagovao.

23. minut - PREČKA! Zlatanović je opalio sa skoro 25 metara, lopta je preletela Borjana, udarila u prečku i vratila se u polje.

20. minut - Pavkov je lepo spustio loptu za Ebislija, koji je imao otvoren šut sa 12, 13 metara, ali je njegov udarac levom nogom bio veoma loš.

19. minut - Zvezda je od početka uspostavila kontrolu na terenu i ništa se nije promenilo ni posle gola Gajića.

8. minut - GOOOLLL - 0:1 - GAJIĆ! Zvezdin bek je na 17 metara od gola naleteo na izbijenu loptu i poslao je u mrežu za svoj prvenac u crveno-belom dresu.

7. minut - U Surdulici je trentno minus pet stepeni Celzijusa.

5. minut - Gosti opsedaju gol Radnika.

3. minut - Prva pretnja Zvezde. Simić je podigao loptu, a Ebisilio gotovo iz mrtvog ugla uspeo da izbori korner.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio je da odmori Marina i Boaćija, a na klupi su ostali i Ivanić, Jirka... Milojević se na to odlučio s obzirom na to da je sledeće subote na programu "večiti derbi".

U protokolu nema Bena, Rodića, Gobeljića i Jovančića.

RADNIK: Vasiljević, Đorđević, Milovanović, Stevanović, Pajović, Ristović, Kojić, Stanisavljević, Keremeh, Danosko, Zlatanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić, Čaušić, Vukanović, Simić, Ebisilio, Pavkov.

Zvezda je aktuelni šampion i lider Superlige sa 62 boda, dok je Radnik na deobi sedmog mesta sa Proleterom sa po 29 bodova.

Tim Vladana Milojevića je na startu prolećnog dela bio ubedljiv na "Marakani" protiv Vojvodine, dok su Surduličani osvojili bod na gostovanju Proleteru - 0:0.

Crveno-beli su tradicionalno ubedljivi protiv Radnika, jesenas je u Beogradu bilo čak 6:0, a oba prošlosezonska meča dobili su rezultatom 5:0. Zvezda je dobila svih osam njihovih dosadašnjih duela.