BAJERN STIGAO DORTMUND: Šampion moćan u Menhengladbahu! Srpski Ajntraht gubio do 89. minuta, pa pobedio

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima Borusiju Menhengladbah sa ubedljivih 5:1, u utakmici 24. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je zabeležio 17. ovosezonsku pobedu i izjednačio se sa Borusijom Dortmund na vrhu tabele. Oba tima sada imaju po 54 boda.

Na drugoj strani, Menhengladbah je četvrti sa 43 osvojena boda.

Dvostruki strelac za Bajern bio je Robert Levandovski, u 47. i 91. minutu iz penala, a u strelce su se upisali i Havi Martines u drugom, Tomas Miler u 11. i Serž Gnabri u 75. minutu.

Jedini pogodak za domaći tim postigao je Lars Štindl u 37. minutu.

Bajern u narednom kolu dočekuje Volfsburg, dok Menhengladbah gostuje Majncu.

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su danas na svom terenu u Frankfurtu Hofenhajm sa 3:2.

Ajntraht je poveo golom Ante Rebića u 20. minutu, na dodavanje Filipa Kostića, a izjednačio je Žoelinton u 43. Hofenhajm je poveo u 60. minutu preko Ishaka Belfodila, a izjednačio je Sebastijan Ale u 89. minutu. Pobedu Ajntrahtu doneo je Gonsalu Pasiensija u šestom minutu nadoknade vremena.

Posle druge vezane pobede Ajntraht je peti na tabeli sa 40 bodova. Hofenhajm je deveti sa 34.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na gostovanju Nirnberg sa 1:0 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Lukas Klosterman u 40. minutu. Pre toga domaći su mogli da povedu u 10. minutu, ali je Hano Berens promašio penal.

Lajpcig je nastavio niz dobrih rezultata i treći je na tabeli sa 45 bodova. Nirnberg je pretrpeo 15. poraz i poslednji je na tabeli sa 13 bodova.

Bajer je u Leverkuzenu pobedio Frajburg sa 2:0, golovima Aranguisa u četvrtom i Leona Bejlija u 73. minutu.

Posle 12. prvenstvene pobede Bajer je šesti na tabeli sa 39 bodova, a Frajburg zauzima 13. mesto sa 27.

U ostalim utakmicama Herta je kao domaćin pobedila Majnc sa 2:1, a Fortuna je u Gelzenkirhenu ubedljivo pobedila Šalke sa 4:0.