FULAM SVE BLIŽI ČEMPIONŠIPU: Čelsi pobedio Fulam, Mitrović promašio izjednačenje

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas kao gosti u londonskom derbiju Fulam sa 2:1, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo u 20. minutu golom Gonzala Iguaina, a sedam minuta kasnije izjednačio je Kalum Čejmbers. Pobedu Čelsiju doneo je Žoržinjo golom u 31. minutu.

Fulam je u četvrtom minutu nadoknade izjednačio golom Rajana Sesenjona, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Srpski repreznetativac Aleksandar Mitrović imao je dve šanse, ali mu je "buntovni" golman Čelsija Kepa odbranio. Mitrović je mogao da se proslavi u finišu kada je pokušao udarcem glavom, ali je i tada Kepa bio uspešniji.

Čelsi je ostvario 17. pobedu u ligi i šesti je na tabeli sa 56 bodova, bodom manje, ali i utakmicom manje od petoplasiranog Arsenala. Mančester junajted na četvrtom mestu ima 58 bodova, takodje iz 29 mečeva.

Devet kola pre kraja Fulam je pretposlednji na tabeli sa 17 bodova i zaostaje 10 bodova za Sautemptonom, koji je prvi iznad crte.

Kasnije u gradskom derbiju igraju Everton i Liverpul. Liverpulu je potrebna pobeda da preuzme prvo mesto na tabeli od Mančester sitija, koji ima dva boda više.