TREĆI UZASTOPNI PORAZ MIHAJLOVIĆA: Udineze pobedio Bolonju uz sumnjiv penal, Kvaljarela stigao Ronalda

SERIJA A

Fudbaleri Sampdorije pobedili su danas na gostujućem terenu Spal sa 2:1, u utakmici 26. kola italijanskog prvenstva.

Dvostruki strelac bio je Fabio Kvaljarela, koji je golove postigao u četvrtom i 11. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Jasmin Kurtić u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Kvaljarela je sa 19 golova u vrhu liste strelaca, koliko ima i prvoplasirani Kristijano Ronaldo iz Juventusa.

Sampdorija je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno 11. i zauzima osmo mesto na tabeli sa 39 bodova. Spal je nastavio niz loših rezultata i posle 13. poraza je 16. na tabeli sa 23 boda.

Fudbaleri Udinezea pobedili su kao domaćini Bolonju sa 2:1.

Udineze je poveo u 25. minutu golom Rodriga De Paula iz sumnjivog penala, a izjednačio je Rodrigo Palasio u 39. minutu. Pobedu crno-belima doneo je Ignasio Puseto u 79. minutu.

Udineze je vezao drugu pobedu i zauzima 15. mesto na tabeli sa 25 bodova.

Bolonja, koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, pretrpela je treći uzastopni poraz, nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 18 bodova. Empoli ima četiri boda više, na 17. mestu.

Đenova i Frosinone odigrali su nerešeno 0:0, a ranije danas Torino je pobedio Kjevo sa 3:0.

Kasnije igraju Atalanta-Fiorentina i u velikom derbiju Napoli-Juventus.