SOLSKIJEROV PRVI PORAZ: Arsenal pobedio Mančester junajted i nastavio trku za Ligu šampiona (VIDEO)

premijer liga

Fudbaleri Arsenala pobedili su u Londonu Mančester junajted sa 2:0, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 12. minutu golom Granita Džake koji je snažno šutirao, lopta je na putu ka golu promenila pravac, odskočila ispred golmana Davida de Hee i otišla na drugu stranu.

Pobedu je obezbedio Pjer Emerik Obamejang u 69. minutu iz jedanaesterca, koji je dosudjen posle prekršaja Freda na Aleksandru Lakazetu.

Arsenal je naneo prvi poraz Mančester junajtedu u Premijer ligi od 16. decembra, otkako je ekipu preuzeo Ole Gunar Solskijer.

Londonski klub je sada četvrti na tabeli sa 60 bodova, a Junajted na petom mestu ima dva boda manje.

Ranije danas Liverpul je pobedio Barnli sa 4:2, a Čelsi i Vulverhempton odigrali su nerešeno 1:1.