PRVENAC IVANIĆA I GOLČINA BENA: Radnik pao na Marakani, Zvezda u polufinalu Kupa (KURIR TV)

KUP SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice 2:1 (2:0) i igraće u polufinalu Kupa Srbije.

1 / 18 Foto: Starsport©

Crveno-beli su posao završili u prvom poluvremenu kada je prvenac postigao Mirko Ivanić, a Mohamed El Fardu Ben iz slobodnog udarca udvostručio prednost.

Gosti iz Surdulice su samo ublažili poraz u samom finišu preko Igora Zlatanovića iz penala.

Nešto ranije, Radnički je u Nišu savladao Vojvodinu 2:1, uz dva gola Nermina Haskića.

Oni su se tako pridružili Partizanu i Mladosti iz Lučana koji su takođe obezbedili mesto među četiri najbolja u Kupu.

Utakmice polufinala na programu su 17. aprila i 15. maja, a termin održavanja žreba biće naknadno određen.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

90+1. minut - GOOOOOL 2:1, Zlatanović! Borjan nije imao šanse

90. minut - Penal za Radnik, oboren je Đorđević

85. minut - Ben šutira pored gola

76. minut - Bomba Pavkova iz prve

70. minut - Zvezda ima inicijativu

61. minut - Kakav šut Ivanića! Crnogorac raspoložen za igru, ali golman gostiju nogom u padu uspeva da spase svoj tim novog primljenog gola

59. minut - Prvi šut u okvir gola u nastavku. Probao je Ebisilio, lopta je otišla kraj gola

53. minut - Delije prave bakljadu i imaju poruku za trenera Milojevića

53. minut - Pokušaj Pavkova ide pored gola

50. minut - Ebisilio je pokušao iz daljine, ali neprecizno

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - GOOOOL 2:0 Ben! Napadač Zvezde odlično je izveo slobodan udarac sa 17 metara

40. minut - Dobra prilika za Milunovića ali lopta iude pored gola

36. minut - NEMA PENALA ZA RADNIK! Gajić je prilikom intzervenciuje glavom u kaznenom prostoru pogodio svoju ruku, sudija se nije oglasio

35. minut - Fudbaler Zvezde pada u kaznenom prostoru posle duela sa odbranom Radnika, nema penala

33. minut - Jirka je vratio loptu na penal, ali je Simić bio neprecizan

27. minut - Dobar pokušaj Ivanića iz daljine i odbrana Lekića

24. minut - Pokušavaju da ugroze gol Borjana

21. minut - Filip Stojković je pao posle duela sa Bojićem, koji je u kaznenom prostoru odneo čistu loptu. Kapiten Zvezde se hramljući vratio na teren.

19. minut - Šansa za Pavkova i odbrana golmana gostiju!

17. minut GOOOOOOOL 1:0 Ivanić! Fudbaler Zvezde je posle kornera koji je izveo Ben dao prvi gol u dresu crveno-belih

14. minut - Zvezda pojačava pritisak! Jirka je probao iz daljine

7. minut - Nema uzbuđenja. Crveno-beli kontrolišu posed lopte, ali bez pravih prilika na obe strane

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Nekoliko minuta pre početka meča samo par stotina ljudi je pristiglo na Marakanu.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Milunović, Babić, Gajić - Jovančić, Ivanić - Jirka, Ben, Simić - Pavkov.

Klupa: Popović, Savić, Jovičić, Vulić, Ebisilio, Joveljić, Vukanović.

Nema sumnje da je Zvezda favorit u ovom meču, ali su crveno-beli isto to bili i prethodne godine kada su na penale poraženi od Mačve u Šapcu.

Međutim, Radnik je na Marakani na četiri gostovanja primio čak 21 gol.

Poslendji put jesenas šest, dok je Zvezda u Surdulici 23. februara slavila sa 1:0 u prvenstvu.

Upravo taj meč bio mogao da pozove na oprez izabranike Vladana Milojevića koji je odlučio da od prvog minuta da šansu Eriku Jirki.

U timu zbog povrede nema Marka Gobeljića, Ričmonda Boaćija i Marka Marina koji je tokom dana produžio ugovor sa crveno-belima.