JOVELJIĆ SRUŠIO GRAĐEVINARE: Šou mladog napadača na Banjici! Zvezda protiv Rada nastavila pobednički niz, Milojević 100. put vodio crveno-bele (KURIR TV)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crevene zvezde nastavili su pobednički niz i u meču 27. kola Superlige Srbije savladali Rad na Banjici 3:0 (1:0).

1 / 8 Foto: Starsport©

Na stotom meču trenera Vladana Milojevića na klupi Crvene zvezde (73 pobede, 18 remija i 9 poraza), golove postigli je Dejan Joveljić u 20. i 53. i El Fardu Ben u 86. minutu.

Joveljić je tako i četvrti put kada je počeo meč pogodio mrežu rivala, pa sada kraj njegovog prezimena stoji da je u sezoni postigao pet golova.

Crvena zvezda je i pre i posle gola imala inicijativu i nekoliko izglednih prilika, dok su domaći najbolju priliku imali već posle dvadesetak sekundi kada je Ilić pobegao Jovičiću, pokušao da proigra Tričkovića, pred kojim je intervenisao Gajić.

Crvena zvezda je prva sa 75 bodova, sedam više od Radničkog, dok je Rad na 14. mestu sa 21 bodom.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

86. minut GOOOOOOOOOL 0:3, Ben! Napadač stavlja tačku na meč

83. minut - Period igre bez uzbuđenja

77. minut - Bainović je iznenada dobio priliku da šutira, ali je to uradio loše

73. minut - Trifunović je pokušao da iznenadi Borjana koji je izašao sa gol liunije. Golman Zvezde je uhvatio loptu

64. minut - Slab šut Ivanića, prešla mu je lopta preko noge

60. minut - Navijačko nadmudrivanje na tribinama. Delije prave bakljadu

53. minut - GOOOOOOL 0:2, Joveljić! Stojković je centrirao a napadač Zvezde bio najspretniji u kaznenom prostoru

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45+1. minut - Novi pokušaj Bena

44. minut - Velika greška kapitena Rada Jovanovića, Pavkov je krenuo ka golu, a zatim pokušao da lobuje golmana Markovića. Lopta se zaustavila na mreži iznad prečke

43. minut - Ben je probao sa ivice kaznenog prostora, lopta ide preko gola

38. minut - Atraktivan potez Joveljića, namestio se za makezice, ali umesto lopte zakačio je po licu Stevića

36. minut - Igra se žustro i borbeno, nema prilika

28. minut - Solidan pokušaj Pavkova

25. minut - Lopta je preletela Savića posle centaršuta, pala na glavu Trifunoviću, ali pravo u ruke golmanu Borjanu

20. minut - GOOOOOOOOOL 0:1 Joveljić! Mladi fudbaler se odlično snašao posle kornera! Milunovič i Jovičić su šutirali posle korneras, a Joveljić je jedan od dva odbitka od defanzivaca Rada pretvorio u pogodak

11. minut - Dobar prodor Jobančića, ali je njegov šut izblokiran, od svega samo korner

8. minut - Dobar tempo igre na Banjici

4. minut - Ispred gola Rada Ben je probao da upodli Joveljića, promene rezultata nema

1. minut - Velika prilika za Rad! Domaći su napali, lopta je ušla u kazneni prostor gde je Gajič u poslednjem momentu na svega metar od gola ispred napadača domaćih izbacio u korner

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

RAD: Marković, Tanović, Jovanović, Šipčić, Stević, Bainović, Tričković, Petrović, Ilić, Veselinović, Trifunović,

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Savić, Gajić, Jovičić, Jovančić, Ivanić, Ben, Pavkov, Joveljić.

Zvezda je lider na tabeli sa 72 bodova, četiri više od niškog Radničkog, ali i sa mečom manje, ovim na Banjici.

Rad je na 14. mestu, skupio je 21 bod, dva više od pretposlednjeg Dinama i tri od "fenjeraša" Zemuna.

U prvom ovosezonskom duelu crveno-beli su na "Marakani" savladali "građevinare" 3:1, što im je bila 11. uzastopna pobeda nad tim rivalom.

"Ne očekujem da će biti laka utakmica. Spremićemo se adekvatno, imamo cilj i trudimo se da treninge ponavljamo na utakmicama", rekao je trener Crvene zvezde Vladan Milojević.

"Rad od početka ovog dela prvenstva jednostavno ima svoj način igre, bez obzira na promenu trenera, igrači su se navikli na novog. Ne gube tako lako utakmice, da li kod kuće ili na strani. Imaju motiv, na Banjici nikad nije bilo lako igrati", dodao je Milojević.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)