DEBI IZ PAKLA ZA SAVU MILOŠEVIĆA: Partizan sa novim trenerom u Kruševcu nastavio agoniju! Četvrti uzastopni neuspeh crno-belih! Ni penal nije pomogao Beograđanima! (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana poraženi su od Napretka 1: 0 (1:0) u meču 28. kola Superlige Srbije na kojem je kao trener crno-belih debitovao trener Savo Milošević.

1 / 6 Foto: Starsport©

Gol odluke postigao je Ivan Đorić u 18. minutu, a na meču je viđen i poništen gol Napretka zbog nepostojećeg ofsajda Endijaea, kao i promašen jedanaesterac Rikarda, koga je pročitao golman Petrović.

Partizan je posle četvrtog uzastopnog poraza, četvrti na tabeli sa 51 bodom, a Napredak šesti sa 38 bodova.

Partizan je bio prilično bezopasan u prvom poluvremenu i zbog toga su u drugom igrali znatno agresivnije. Nagrada za bolju igru došla je u 68. minutu kada je Zoran Tošić oboren u kaznenom prostoru.

Loptu je uzeo Rikardo Gomeš, ali je golman Petrović odbranio jedaneasterac. Minut kasnije arbitar Anđelovski mogao je još jednom da pokaže na belu tačku, pošto je štoper Petrović igrao rukom, ali je dosuđen samo korner.

Do kraja susreta Partizan je napadao, stvarao je šanse, međutim lopta nije htela u mrežu, pre svega zahvaljujući golmanu Petroviću, koji je sigurno igrač utakmice.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

90. minut - Igraće se još 4. minuta

89. minut - Opsada gola Napretka traje

85. minut - Novi duel Rikarda i Petrovića i intervencija golmana Napretka

82. minut - Igra se samo pred golomNapretkam, koji se brani svim snagama

75. minut - Slobodan udarac za Partizan, zakarić pogađa samo živi zid

70. minut - Solidan napad Partizana, ali je pokušaj Nikolića izblokirao Veškovac

67. minut - Posle nekoliko minuta bure, smirila se igra u Kruševcu

58. minut - Fudbaleri Partizabna traže novi penal, zbog navodnog igrana rukom

57. minut - PETROVIĆ BRANI! Rikardo je šutirao, a golman Napretka fga je pročitao i odbio loptu u polje

57. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Nemanja Petrović je oborio Zorana Tošića

52.. minut - Bomba Danila Pantića! Lopta je završila na prečki, a igra je prekinuta zbog navodnog ofsajda u kom je koji sekund ranije bio Vulićević

48. minut - Igra se brzo i pred oba kaznena prostora

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena

45+3. minut - Kakva prilika za Partizan, Rikardo je posle povrate Valijentea promašio zicer

45+2. minut - Čarke na terenu, Aksentijević je dobio žuti karton

37. minut - Partizan ima inicijativu, ali se Napredak odlično brani

33. minut - Novi pokušaj Pantića, lopta ide preko gola

24. minut - Dobar udarac Danila Pantića i nova odbrana golmana Petrovića

23. minut - VELIKA GREŠKA SUDIJA! Endiaje je u kontranapadu postigao gol, koji je poništen zboog ofsajda, koji nije postojao! Pogrešio je pomoćni sudija Matija Olajoš Nađ

18. minut - GOOOOOOOOOOOOL 1:0, Đorić! Aksentijević je vukao loptu, a zatim proigrao saigrača na ivici kaznenog ptostora. Đorićev šut je bio fantastičan, Stojković nije imao šanse

17. minut - Bomba Smiljanića van kaznenog prostora, lopta je išla pravo u Petrovića

9. minut - Navijači Partizana skandiraju: "Uprava napolje" i "Vučela, odlazi"

5. minut - Dobra akcija Partizana, ali centaršut Miletića golman Petrović je uhvatio

4. minut - Za sada nema uzbuđenja, igra se uglavnom između dva kaznena prostora

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Napredak - Partizan

Sudija: Novica Anđelovski.

NAPREDAK: Ni. Petrović, Aksentijević, Veškovac, Ostojić, Marinković, Eskić, Đorić, Endiaje, Alivodić, Ivanović, Ne. Petrović.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Ostojić, Valijente, Miletić, Šćekić, Smiljanić, Pantić, Tošić, Rikardo, Nikolić.

Sastavi

Biće to prvi meč ekipe iz Beograda sa novim trenerom Savom Miloševićem. Crno-beli će u ovaj meč ući sa četvrte pozicije na tabeli, jer ih je Čukarički jučerašnjom pobedom pretekao i ima dva boda više (53:51).

Osim borbe za treće mesto, fudbaleri tima iz Humske žele i bolju igru pod vođstvom novog trenera Save Miloševića, kojem će meč pod Bagdalom biti debitantski.

"Dobro poznajem Napredak, igrali smo Kup. Gledao sam prošle godine malo više utakmica. U poslednje vreme ne stoje rezultatski dobro, ali mislim da sve to pada u vodu. Uvek probam da se stavim u kožu onih sa kojim treba da se borim. Imaće izuzetno jak motiv protiv Partizana", ističe trener crno-belih uoči debija.

Sa druge strane, u domaćem sastavu žele povoljan rezultat i ostanak u zoni plej-ofa.

"Utakmicom protiv Partizana otvaramo period od sedam dana u okviru kog ćemo odigrati tri utakmice, i tako privesti ovaj deo prvenstva kraju. U ovom momentu nama je svaki bod važan i nadam se da ćemo kroz takmičenje osvojiti dovoljan broj bodova da ostanemo u gornjem delu tabele, što bi bio veliki uspeh za tim koji je ovog proleća igrao za Napredak", rekao je trener Kruševljana Milorad Kosanović u najavi susreta.

Utakmica Napredak – Partizan počinje u 17 časova.