NAPOLI DEKLASIRAO ROMU: Napolitanci učvrstili drugo mesto ubedljivim trijumfom u Rimu

Derbi pripao gostima

Fudbaleri Napolija pobedili su danas u gostima Romu sa 4:1 u derbi utakmici 29. kola italijanske Serije A.

Napoli je na gostovanju u Rimu u potpunosti nadigrao ekipu Klaudija Ranijerija, a do vođstva je stigao u drugom minutu pogotkom Arkadijuša Milika, da bi pred sam odlazak na pauzu, odnosno u sudijskoj nadoknadi vremena Dijego Peroti iz jedanaesterca pogodio za 1:1.

Napolitanci su ipak u drugom poluvremenu sa tri pogotka rešili pitanje pobednika.

Prvo je za 2:1 pogodio Dris Mertens u 50. minutu, da bi pet minuta kasnije Simone Verdi povisio na 3:1.

Konačan rezultat na Olimpijskom stadionu u Rimu postavio je Amin Junes u 81. minutu postavio konačan rezultat.

Napoli je drugi na tabeli sa 63 boda, dok je Roma šesta sa 47.

Spal je u gostima sa 1:0 pobedio Frozinone, dok su Fiorentina i Torino igrali nerešeno 1:1.