TOŠIĆ ZA PREKID PARTIZANOVE SERIJE PORAZA: Crno-beli posle preokreta pobedili Čukarički u prvom meču Save Miloševića pred Grobarima (VIDEO)

UZBUDLJIV DERBI U HUMSKOJ

Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički u Humskoj 3:2 (1:1) u derbiju 29. kola Superlige Srbije, preskočili ga na tabeli i popeli se na treće mesto.

Bio je to prvi meč Partizana na svom stadionu od dolaska Save Miloševića za trenera.

Crno-beli su prekinuli seriju od četiri uzastopna prvenstvena poraza i to zahvaljujući dvostrukom strelcu Zoranu Tošiću.

Poseta na stadionu u Humskoj je bila slaba, a navijači Partizana, čak i kada je postalo izvesno da će crno-beli zabeležiti pobedu, nisu prestajali da skandiraju: "Uprava napolje"!

Derbi pretposlednjeg kola prve faze Superlige bio je uzbudljiv. Domaćin je rano poveo, gost napravio preokret, ali je onda na scenu stupio Tošić.

Partizan je poveo golom Rikarda Gomeša u 32. minutu, da bi Čukarički izjednačio preko Luke Stojanovića u 37.

Nerešenim ishodom završeno je prvo poluvreme, a potom se u drugom borba rasplamsla. Čukarički je u 58. minutu preokrenuo golom Luke Lukovića, ali Partizan je ipak uspeo da uzvrati.

Sjajnim šutem Tošića sa oko 18 metara iz slobodnog udarca u 74. minutu Partizan je došao do izjednačenja, a tom prekidu prethodio je žuti karton kapitenu Čukaričkog Marku Dociću, posle kog se trener "brđana" Simo Krunić bunio kod sudija, zbog čega je zaradio isključenje.

Samo pet minuta kasnije Đorđe Ivanović dobro je prošao po levoj strani, šutirao, ali samo do golmana Nemanje Belića koji je odbio loptu, na koju je natrčao Tošić i doneo preokret domaćinu.

Partizan na trećem mestu ima 54 boda, a Čukarički jedan manje.

"Očekivali smo tešku utakmicu, jer smo igrali protiv ekipe mnogo uigranije od nas. Ovo je pravi put. Bila nam je potrebna teška utaklmica. Dosta stvari treba da popravimo. Ova pobeda nam mnogo znači da se na kratko rastertimo psihološkog pritiska", rekao je Savo Milošević za TV Arenu sport.

Njegov kolega iz Čukaričkog Simo Krunić isključen je u finišu utakmice, posle koje je dao kratak komentar:

"Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na borbi. Danas jednostavno nismo mogli bolje".

U nedelju u poslednjem kolu pred plej-of "brđani" dočekuju Mladost, dok crno-beli gostuju Vojvodini, kojoj su bodovi preko potrebni u borbi za osmo mesto.

KRAJ - 3:2!

85. minut - Georgijević je zamenio dvostrukog strelca Tošića.

80. minut - Partizan je poveo, a sa tribina se i dalje čuje: "Uprava napolje".

79. minut - PARTIZAN - ČUKARIČKI 3:2 - TOŠIĆ! Njegov drugi gol! Ivanović je "zalomio" čuvara i šutirao, Belić je odbranio, Tošić je naleteo na loptu na 12, 13 metara i poslao je u mrežu.

73. minut - PARTIZAN - ČUKARIČKI 2:2 - TOŠIĆ! Sjajno je izveo slobodan udarac sa 18 metara za izjednačenje.

72. minut - Sudija Šegrt je isključio Krunića, ali trener Čukaričkog nije hteo da napusti restriktivni prostor zahtevajući da mu se objasni razlog. Tek kada mu je Savo Milošević prišao i nešto rekao, Krunić je otišao.

70. minut - Požuteo je i Docić, zbog protesta.

69. minut - NAVIJAČI PARTIZANA SKANDIRAJU: "UPRAVA NAPOLJE"!

69. minut - Prva promena kod gostiju - Tedić umesto Mudrinskog.

67. minut - Tošić je izveo "skraćeni korner", a Pavlović šutirao glavom pored gola.

66. minut - Druga izmena kod Partizana, Ivanović je zamenio Zakarića.

64. minut - Zatresla se mreža Čukaričkog, učinio je to Zakarić, ali je pomoćni sudija Uroš Stojković podigao zastavicu, a glavni Jovan Šegrt dosudio ofsajd, iako je, najblaže rečeno, situacija sumnjiva...

62. minut - Prva izmena u Partizanu - Pantić je izašao, Saša Ilić ušao.

57. minut - PARTIZAN - ČUKARIČKI 1:2 - LUKOVIĆ! Pantić je izgubio loptu na sredini terena, sevnula je kontra gostiju, Ovusu je "izlomio" Uroševića, a onda asistirao Lukoviću kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu.

52. minut - Crno-beli su znatno odlučnije ušli u drugo poluvreme. Konstantno prete, ali im nedostaje završni udarac.

47. minut - Prvi korner za Partizan, posle koga je Šćekić imao priliku, ali je sa ivice peterca loše reagovao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1

44. minut - Tošić treći put iz slobodnog udarca tuče ka golu, ali direktno u golmana Belića.

41. minut - Vidno ljuti golman Partizana Stojković viče na saigrače: 'Ajde da ne gubimo loptu!

39. minut - Rikardo šutira iz velike daljine...

37. minut - PARTIZAN - ČUKARIČKI 1:1 - STOJANOVIĆ! Kratko je trajalo vođstvo crno-belih... Ovusu je pronašao Stojanovića u kaznenom prostoru, a on je između trojice domaćih fudbalera primio loptu i precizno šutirao.

32. minut - PARTIZAN - ČUKARIČKI 1:0 - RIKARDO GOMEŠ! Njegov 15. gol u sezoni!

Tošić je izveo prekid sa leve strane, sa "druge stative" Zakarić je vratio loptu pred gol, a Rikardo sa četiri metra udarcem glavom poslao je u mrežu.

28. minut - Utakmica ima miran ritam. Igra se između dva šesnaesterca.

20. minut - Treći šut Tošića sa distace, ovaj put iz igre, i treći put je poslao loptu iznad gola.

17. minut - Tošić je ponovo oprobao udarac iz "slobodnjaka", ali ponovo preko gola.

16. minut - Žuti karton za Kopitovića. Tošić je vukao kontru, a onda ga je fudbaler Čukaričkog faulirao na ivici šesnaesterca.

11. minut - Imao je Partizan kontru "četiri na četiri", ali je Rikardo sve sam završio i učinio je to veoma loše. Zakarić mu je zamerio što ga nije proigrao.

10. minut - Tošić je izveo slobodan udarac - preko gola.

9. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je Šapić zbog žestokog prekršaja na Zdjelaru.

6. minut - ŠANSA ZA ČUKARIČKI! STATIVA! Posle centaršuta Ovusua sa desnog krila, Luković je na drugoj strani, pored Vulićevića, glavom ciljao gol, ali je lopta pogodila stativu.

1. minut - Utakmica je počela.

18:57 - Slaba poseta...

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Valijente, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Zakarić, Tošić, Pantić - Rikardo.

ČUKARIČKI: Belić - Stevanović, Kopitović, Šapić, Bogosavac - Docić, Kajević, Stojanović - Luković, Ovusu, Mudrinski.

Sudija: Jovan Šegrt.

Ovo je pretposlednje kolo prve faze takmičenja, posle 30. se liga deli na plej-of i plej-aut, a bodovni saldo će se prepoloviti.

"Brđani" su treći na tabeli sa 53 boda, dok su crno-beli četvrti sa 51.

Čukarički je preskočio Partizan prošlog vikenda, jer su crno-beli, na debiju Save Miloševića na klupi, izgubili od Napretka u Kruševcu (0:1), što im je bio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu, dok su "brđani" savladali Radnik 2:0.

Danas se Milošević "predstavlja" navijačima Partizana u ulozi šefa struke, jer prvi put vodi ekipu u Humskoj.

"Čeka nas veoma težak zadatak. Svestan sam da neće biti lako izaći iz ove situacije. Znam da ova ekipa može mnogo više i da mnoge stvari mogu da budu drugačije nego sada. Mnogo puta sam video u životu kako stvari mogu mnogo brzo da se promene kada se eliminiše psihološki pritisak. Jedna pobeda, protiv takve ekipe, može da bude inicijalna kapisla ka nečemu u budućnosti", rekao je Milošević u najavi duela sa "brđanima".

Golman Čukaričkog Nemanja Belić je istakao:

"Partizan jeste u krizi, ali smo svesni da imaju mnoštvo kvalitetnih igrača. Ako samo jedan od njih bude imao svoj dan, može da nam napravi problem, a kamoli ako više njih bude raspoloženo. Znamo da nije lako igrati u Partizanu, pritisak je veliki, od publike, medija, sa svih strana. Ali, mi ne gledamo šta se tamo dešava, već smo maksimalno koncentrisani na naše obaveze, da uradimo ono što je do nas na toj utakmici".

U prvom ovosezonskom duelu istih rivala na Banovom brdu je bilo 1:1.

Ukupno, odigrali su 41 meč, crno-beli su dobili 31, Čuka tri, a sedam je završeno bez pobednika.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)