PREKINUTA SERIJA POBEDA NIŠLIJA: Radnički napadao, a Mačva odolela! Zvezda sada na plus devet

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Mačve i Radničkog iz Niša igrali su večeras u Šapcu nerešeno bez golova, dok je Mladost u Lučanima sa 2:0 pobedila Napredak, a Vojvodina je sa 1:0 slavila protiv Radnika u Surdulici u utakmicama 29. kola Super lige Srbije.

Mačva je pred svojim navijačima uspela da prekine seriju Radničkog od 11 uzastopnih pobeda, iako je tokom većeg dela meča bila u podređenom položaju.

Nišlije su imale veći posed lopte i par dobrih prilika pred golom Dušana Puletića, ali je mreža ostala netaknuta.

Radnički tako kolo pre kraja regularnog dela šampionata na drugom mestu Super lige ima 72 boda, devet manje od Crvene zvezde, dok je Mačva 12. sa 32.

Vojvodina je u gostima protiv Radnika došla do veoma bitna tri boda u borbi za plasman u plej-of Super lige.

Novosađani su do jedinog pogotka na utakmici došli u devetom minutu kada je autogol postigao Tomislav Pajović.

"Lale" su na osme na tabeli Super lige sa 36 bodova, jednim više od Spartaka i Radnika koji su na deobi devetog mesta.

Mladost je bez većih problema u Lučanima nadigrala Napredak, a golove za trijumf postigli su Milan Bojović u 34. i Vladimir Radivojević u 77. minutu.

Mladost je peta na tabeli sa 45 bodova, dok je Napredak sedmi sa 38.

Proleter na stadionu "Karađorđe" nije uspeo da pobedi Dinamo ekipu s dna tabele, te je sada šesti sa 38 bodova, dok su Vranjanci 15. sa 20.

(Beta, Foto: Starsport)