LUDNICA U MINHENU: Bajern jedva pobedio drugoligaša u meču sa DEVET golova i plasirao se u polufinale Kupa

UVERTIRA ZA DERBI SA DORTMUNDOM

Spektakularna utakmica u Minhenu! Bajern je kao domaćin jedva pobedio drugoligaša Hajdenham u meču sa devet golova i plasirao se u polufinale Kupa Nemačke - 5:4 (1:2).

Domaćin je na "Alijanc areni" poveo već u 12. minutu golom Gorecke, ali je tri minuta kasnije ostao bez isključenog Šulea.

Gosti su to iskoristili i pre odlaska na odmor napravili preokret pogocima Glacela u 26. i Šnaterera u 39.

U poluvremenu je reagovao trener Bajerna Niko Kovač i u igru uveo Levandovskog i Komana, što je donelo prevagu.

Od 53. do 65. minuta Miler, Levandovski i Gnabri su vratili prednost na stranu domaćina - 4:2, ali je Glacel upisao het-trik, jer je golu iz prvog poluvremena dodao još dva (jedan iz penala), pa je u 77. minutu bilo 4:4.

Senzaciju je sprečio Levandovski, koji je u 84. minutu bio precizan sa bele tačke za konačnih 5:4.

Bajernu je ovo bila uvertira za veliki derbi Bundeslige sa Borusijom Dortmund u subotu u Minhenu.

Pre Bajerna u polufinale su se plasirali Hamburger i Lajpcig, dok večeras poslednje četvrtfinale igraju Šalke - Verder.