REAL PORAŽEN I SA ZIDANOM: Valensija očitala lekciju Kralju na Mestalji

PRIMERA

Fudbaleri Valensije pobedili su Real Madrid na "Mestalji" u 30. kolu španskog prvenstva.

Zinedin Zidan je doživeo prvi poraz od povratka na klupu "kraljevskog kluba", koji sada na trećem mestu sa 57 bodova zaostaje za gradskim rivalom Atletikom pet koraka, a za liderom Barselonom čak 13.

"Slepi miševi" su skočili na peto mesto sa 46 bodova, samo jednim manje od četvrtoplasiranog Hetafea.

Domaćin je na "Mestalji" poveo golom Gedeša u 35. minutu, a prednost je duplirao Garaj u 83.

Poraz Reala ublažio je Benzema u 94. minutu.

Fudbaleri Eibara pobedili su na svom terenu Rajo Valjekano sa 2:1, dok su Ueska i Selta igrali nerešeno 3:3.

Eibar je posle preokreta došao do pobede nad Rajom, pošto su gosti od 40. minuta vodili golom Posa.

Golove za trijumf Eibara postigli su Čarls u 64. minutu i Pedro Leon u 74.

Eibar je 10. na tabeli Primere sa 39 bodova, dok je 19. sa 24.

Ueska i Selta odigrali su veoma zanimljivu i dinamičnu utakmicu na kojoj viđeno čak šest golova, ali ne i pobednik.

Selta je na gostovanju imala dva gola prednosti pošto su Brais Mendes u 14. i Jago Aspas u 57. minutu zatresli mrežu domaćina, ali je usledio preokret Ueske.

Prvo je zaostatak smanjio Enrik u 63. minutu, da bi izjednačenje u 71. doneo Ezekjel Avilja. Za preokret Ueske pogodio je Horhe Pulido u 73. minutu, a konačan rezultat i izjednačenje Selti doneo je Rijad Budebu u 81.

Ueska je poslednja, 20. sa 23 boda, dok je Selta 18. sa 29.

Ranije večeras Atletik Bilbao je sa 3:2 pobedio Levante.