KRUNIĆ STRELAC U PORAZU: Udineze dobio ludi meč protiv Empolija, Frosinone šokirao Fiorentinu (VIDEO)

SERIJA A

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na svom terenu Empoli sa 3:2, u utakmici 31. kola italijanske Serije A.

Empoli je poveo u 11. minutu golom Frančeska Kaputa, samo četiri minuta kasnije izjednačio je Rodrigo De Paul, da bi novo vođstvo gostujućem timu u 24. minutu doneo Rade Krunić.

Fudbaleri Udinezea su, ipak, do kraja poluvremena preokrenuli rezultat golovima De Paula sa penala u 41. i Rolanda Mandragore u 45. minutu.

Domaća ekipa je od 63. minuta imala igrača manje na terenu pošto je Marvin Zegelar zaradio drugi žutu karton, ali je do kraja meča uspela da sačuva prednost i slavi.

Udineze je upisao osmu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 15. mestu na tabeli sa 32 boda, dok je Empoli na 17. poziciji sa četiri boda manje.

Fudbaleri Kaljarija pobedili su na svom terenu SPAL sa 2:1.

Golove za pobednički tim postigli su Paolo Farago u trećem i Leonardo Pavoleti u 60. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za SPAL bio Mirko Antenuči u 18. minutu iz jedanaesterca.

Kaljari je posle devete pobede u sezoni na 11. mestu na tabeli sa 36 bodova, dok je SPAL 16. sa 32 osvojena boda.

Fudbaleri Frosinonea pobedili su u gostima ekipu Fiorentine sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Danijel Čiofani u 84. minutu.

Frosinone je upisao tek petu pobedu od početka šampionata, a drugu uzastopnu, i pretposlednji je na tabeli sa 23 boda. Fiorentina je deseta sa 39 osvojenih bodova.

Fudbaleri Frosinonea u narednom kolu dočekuju Inter, dok će Fiorentina ugostiti Bolonju.