ZVEZDA NA PLUS 4: Crveno-beli razbili Proleter! Marin kao Mesi za slavlje Delija (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su novosadski Proleter 4:0 (1:0) u poslednjem meču 30. kola Superlige Srbije, pa će početak plej-ofa dočekati na prvom mestu sa 42 boda, četiriri više od nisškog Radničkog, koji je na drugoj poziciji.

Golove u meču sa Proleterom postigli su Ričmond Boaći u 35. i 82. minutu, Marko Ivanić u 67. i Mirko Ivanić u 75. minutu.

Na ovom meču navijači Crvene zvezde proslavili su 30. godina postojanja pod nazivom "Delije".

Crveno-beli su stigli do 27. pobede u ovoj sezoni i na efektan način zakazali početak plej-ofa i meč sa Radničkim na stadionu Rajko Mitić.

Crveno-beli su od prvog minuta krenuli u opsadu gola Novosađana. Solidnu šasnu propustio je prvo Ivanić, ali je Zvezda ipak povela u 35. minutu utakmice. Crveno-beli su slomili otpor gostiju desetak minuta pre kraja poluvremena. Najveći deo posla odradio je Jovičić, ubacio loptu u peterac sa desne strane za Boaćija, koji je nadskočio rivale i doneo prednost šampionu.

Do kraja prvog dela, Boaći je mogao da kontu da ima bar još jedan pogodak, ali lopta nije htela u gol. Boaći je u drugom nastavio gde je stavio u prvom. Njegov jedan sjajan šut prvo je zaustavio golman Proletera, a samo minut kasnije pogodio je stativu.

Nastavili su domaćini da opsedaju gol Novosađana, pa je u 68. Marin majstorijom duplirao prednost. Protutnjao je kroz šesnaesterac Proletera, a potom iskosa sa leve strane lobovao golmana Proletera.

Desetak minuta kasnije Ivanić je definitivno overio pobedu Zvezde, a Boaći je u 82. dotukao nejakog rivala.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

88. minut - Novi pokušaj Marina pored gola

82. minut GOOOOOOOOOOOL 4:0, Boaći! Posle prodora Gobeljića, Boaći je postigao drugi gol na meču

75. minut - GOOOOOOOOL 3:0, Ivanić! Fudbaler koji je igrao za Proleter overava pobedu Crvene zvezde

68. minut - GOOOOL 2:0, Marin! Sjajan solo prodor i na kraju lob igrača Zvezde

57. minut - Srđan Vujaklija je tukao sa 17 metara iskosa, ali je golman domaćih bio siguran

51. minut - Stativa posle šurta Boaćija

48. minut - Ni Boaći, Ni Rodić nisu uspeli da zatresu mrežu. Odličan je bio golman Proletera

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45+1. minut - Još jedan pokušaj Boaćija

42. minut - Pokušaj Ivanića, lopta ide kraj gola

37. minut - Boaći je promašio zicer! Joveljić je oteo loptu Leanderu, uposlioBoaćija, ali ovaj nije bio precizan, tačnije pogodio je golmana gostiju

35. minut - GOOOOOOL 1:0, Boaći! Jovičić je centrirao, a Boaći bio na pravom mestu i sa nekoliko metara pogodio mrežu

29. minut - Marin je proigrao Boaćija, ali je njegov udarac golman Proletera izbioo u korner! Posle kornera, Ivanić nije bio dovoljno precizan

25. minut - Stigli su fudbaleri Proletera do kaznenog prostora, alči nisu uspeli da šutiraju ka golu

18. minut - Prvi pokušaj gostiju, bez opasnosti po Borjana

12. minut - Joveljić, prvi pokušaj ka golu Proletera

6. minut - Zvezda očekivano ima inicijativu, ali pravih šansi za sada nema

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Crvena zvezda - Proleter

Stadion: Rajko Mitić Sudija: Novica Anđelovski

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Ben, Ivanić, Marin, Joveljić, Boaći.

Proleter: Elesin, Mitrović, Lambulić, Čović, Čolović, Pinto, Tanasin, Stamenić, Govedarica, Ilić, Vujaklija

Sastavi

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da borba za titulu u Super ligi Srbije još uvek nije gotova.

"Očekuje nas još sedam utakmica, još 21 bod je u igri kada prodje susret sa Proleterom. Nakon podele bodova dolazimo do toga da nam je svaka pobeda u ovoj fazi takmičenja vredela 1,5 bod. Radnički je svakako najozbiljniji kandidat za titulu pored nas", rekao je Milojević.

"Svi komplimenti Proleteru, oni su ekipa koja, iako je novajlija u elitnom društvu, imala odličan kontinuitet igara. Predvodjeni su odličnim i iskusnim trenerom (Draganom) Radojičićem, trofejnim strategom koji se dokazao u mnogim klubovima. Njegov rad se najbolje vidi kroz odlične rezultate koje beleži Proleter", rekao je Milojević.

Milojević je rekao da zbog kartona neće igrati Srdjan Babić, Dušan Jovančić i Filip Stojković.

"Ne sviđa mi se način na koji su neki igrači dobili kartone, već sam govorio o skidanju dresova kod proslave golova. Ipak, to je sastavni deo utakmice gde su emocije zaista izražene. Imamo problem sa (Lorencom) Ebisilijom, koji od treninga pred susret sa Bačkom ima povredu i trenira individualno. Što se tiče Marka Gobeljića sačekaću procenu medicinskog tima, u kojoj je fazi oporavka i da li može neku minutažu da iznese ili je bolje da ga sačuvamo", rekao je on.

Utakmica 30. kola Super lige Srbije izme]u Crvene zvezde i Proletera igraće od 19.00 na stadionu "Rajko Mitić".