MAKSIMOVIĆ JURI KA LIGI ŠAMPIONA: Pobede Hetafea, Selta i klubovi iz Sevilje

PRIMERA

Fudbaleri Betisa pobedili su večeras na svom terenu Viljareal sa 2:1, u utakmici 31. kola španskog prvenstva.

Betis je poveo u 11. minutu golom Đovanija Lo Selsa, a dva minuta kasnije izjednačio je Ramiro Mori. Pobedu domaćima doneo je Lo Selso u 63. minutu.

Klub iz Sevilje ostvario je 12. pobedu u ligi i zauzima deveto mesto na tabeli sa 43 boda.

Viljareal je bez pobede u poslednje tri utakmice, a posle 13. poraza nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa 30 bodova, koliko ima i Valjadolid, koji je prvi iznad crte.

Fudbaleri Selte pobedili su na svom terenu u Vigu Real Sosijedad sa 3:1, u utakmici 31. kola španskog prvenstva i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Real Sosijedad je poveo u 32. minutu golom Vilijana iz jedanaesterca, a izjednačio je Jago Aspas u 51. minutu, takođe iz jedanaesterca. Aspas je drugim golom na utakmici doneo vođstvo Selti u 70. minutu, a pobedu je obezbedio Maksimilijano Gomes u prvom minutu nadoknade vremena.

Selta je neporažena u poslednje tri utakmice, a posle osme pobede u ligi zauzima 16. mesto na tabeli sa 32 boda, dva više od zone ispadanja.

Real Sosijedad je pretrpeo 11. poraz u prvenstvu i 10. je na tabeli sa 40 bodova.

Levante i Ueska odigrali su nerešeno 2:2.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostujućem terenu Valjdolid sa 2:0.

Golovi su postignuti u završnici utakmice. Sevilja je povela u 84. minutu golom Rokea Mese, a konačan rezultat postavio je Munir El Hadadi u drugom minutu nadoknade vremena.

Sevilja je ostvarila 14. pobedu u ligi, peta je na tabeli sa 49 bodova i ima bod manje od Hetafea na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona.

Valjadolid je pretrpeo 15. poraz, zauzima 17. mesto na tabeli sa 30 bodova.

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0.

Pobedu domaćoj ekipi doneo je Anhel pogotkom u 78. minutu.

Hetafe je upisao 13. pobedu od početka šampionata i četvrti je na tabeli sa 50 bodova, dok je Bilbao osmi sa sedam bodova manje.

Hetafe, za koji je ceo meč odigrao Nemanja Maksimović, grabi ka Ligi šampiona.

Fudbaleri Hetafea u narednom kolu gostuju Valjadolidu, dok će Atletik Bilbao dočekati Rajo Valjekano.

Fudbaleri Alavesa i Leganesa odigrali su danas nerešeno 1:1.

Alaves je poveo u 18. minutu golom Žonatana Kaljerija sa penala, a izjednačenje i bod Leganesu doneo je Honatan Silva u 93. minutu.

Ekipa Alavesa je sedma na tabeli španskog šampionata sa 45 bodova, dok je Leganes na 11. poziciji sa pet bodova manje.

Alaves u narednom kolu gostuje Espanjolu, dok će Leganes na svom terenu dočekati Real Madrid.

(Beta, Foto: EPA/Kiko Huesca)