PIKE OPREZAN PRED DUEL SA ĐAVOLIMA: Setite se Pari Sen Žermena...

LIGA ŠAMPIONA

Odbrambeni fudbaler Barselone Đerar Pike, posle pobede u Mančesteru nad Junajtedom (1:0), upozorio je da ništa nije gotovo kako se ne bi ponovio scenirao sa Pari Sen Žermenom.

Pike je podsetio da je Junajted, takođe posle poraza u prvom meču od Old Trafordu, uspeo da preokrene u revanšu u Parizu (3:1) i to dva gola zaostatka, pa zato poziva saigrače da se ne opuštaju.

"Uvek je teško igrati na Old Trafordu, ali uspeli smo da pobedimo. Ipak, videli smo situaciju sa Pari Sen Žermenom, imao je veću prednost i poznato je kako se završilo", rekao je Pike posle utakmice.

Trenutak odluke dogodio se već u 12. minutu kada je Luk Šo postigao autogol posle udarca Luisa Suareza, odnosno odlukom sudija uz pomoć VAR-a jer je pomoćnik prvobitno procenio da je Urugvajac bio u ofsajdu.

"Rani gol dao nam je mir. Dobri smo bili u prvom poluvremenu, iskoristili smo šansu i to je u ovom trenutku najvažnije", zaključio je Pike, koji se vratio na Old Trafod prvi put od odlaska u Barselonu 2008. godine.

Revanš četvrtfinala Lige šampiona Barselone i Mančester Junajteda na programu je 16. aprila na Nou Kampu.