ZVEZDA NA KORAK OD FINALA KUPA: Raspucani crveno-beli deklasirali Mladost iz Lučana (VIDEO)

POLUFINALE KUPA

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na stadionu Rajko Mitić lučansku Mladost 4:1 (1:0) u prvom meču polufinala Kupa Srbije.

Zvezda je gotovo sve vreme meča imala inicjativu i povela je u 12. minutu kada se Joveljić dobro snašao u duelu sa odbranom Mladosti, posle čega je savladao Zečevića. Tim trenera Milojevića je sve do 53. minuta imao inicijativuii ređao šanse (Lučanci samo jedbnu priliku kada je Milunović izbio loptu ispred gol linije), da bi tada posle kontre Jovanovića i Dimića Mladost stigla do izjednačenja.

To je bio signal za domaće fudbalere da dodaju gas i za svega nekoliko minuta postignu dva gola. Prvo je Milunović u 57. minutu,posle centaršuta Marina mrežu zatresao glavom, da bi potom Pavkov na asistenciju Bena to uradio nogom na isteku sata igre.

Četvrti gol Crvene zvezde delo je Mirka Ivanića, koji je u 68. minutu iskoristio šut Pavkova i slabo odbijanje lopte golmana Zečevića, da iz neposredne blizine postigne peti gol na utakmici.

Revanš se igra 15. aprila u Lučanima, a drugi polufinalni par čine Partizan i Radnički iz Niša.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

82. minut - Dobar napad, ali Joveljić nije blizu lopte koju šalje Ben

78. minut - Malo je opao tempo igre

68. minut - GOOOOOOOOOL 4:1 Ivanić! On je iskoristio odbitak Zečevića posle šuta Pavkova i grešku Šatare koji nije uspeo da napravi ofsajd zamku, da lako zatrese mrežu

63. minut - Pavkov je snažno šutirao glavom, Zečević brani

60. minut - GOOOOOOL 3:1 Pavkov! Centarfor Zvezde je iskoristio centaršut Bena

59. minut - Kakva šansa! Lazar Jovanović je probao sa nekoliko metara, ali nije pogodio okvier gola

58. minut - STATIVA! - Joveljić je šutirao

57. minut - GOOOOOOOL 2:1 Milunović! Marin je centrirtao, a Milunović nadvisdio Šataru, za prvi gol u dresu Zvezde

53. minut - GOOOOL 1:1, Dimić! Pogrešio je Milunović, što je Jovanoviću dalo priliku da se stušti sam ka golu. Kada je došao do šesnaesterca proigrao je Dimića, koji je samo postavio nogu i izjednačio

50. minut - Gužva u šesnaestercu Mladosti, ali bez šuta na gol

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj poluvremena

42. minut - Posle povratne lopte Bena, Joveljić je šutirao preko gola

34. minut - Velika prilika za Mladost, ali Milunović uspeva da izbaci loptu sa gol linije. Šutirao je Lazar Jovanović

30. minut - Zvezda potpuno dominira terenom

27. minut - Dobar pokušaj Babića, ali nema promene rezultata

24. minut - Centrirao je Milunović, ali je Ben bio neprecizan u pokušaju glavom

16. minut - Marin je odigrao loptu ka Joveljiću kome je golman Mladosti "ušao" u šut, a zatim Marin nije uspeo da prevari odbranu Lučanaca i smesti loptu u nebranjeni dero mreže

12. minut - GOOOL 1:0 Joveljić! Pavkov je odložio loptu za Joveljića, koji je uspeo da bude brži i spretniji od dobrane Mladosti i zatreese mrežu

10. minut - Pokušaj Čaušića, Zečević je veoma siguran

6. minut - Solidan udarac Miloša Vulića

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić – Ben, Čaušič, Vulić, Marin – Pavkov i Joveljić

Mladost: Zečević – Pešić, Milošević, Šatara, Sinđić, Jevremović, Ristić, Markoski, Pavlović, Dimić, L. Jovanović

Sastavi

Ovo je treći susret dva tima ove sezone, a oba prethodna pripala su beogradskim crveno-belima sa 2:1 i 3:1.

Zvezda u meč ulazi u sjajnoj formi – u seriji je od osam pobeda koja je počela upravo trijumfom u Lučanima početkom marta.

Proteklog vikenda je napravila i konačan korak ka tituli ubedljivom pobedom nad glavim rivalom Radničkim iz Niša.

Beogradski tim je u poslednja dva meča dao sedam, a nije primio nijedan gol.

S druge strane, Mladost je solidnoj formi, nakon tri uzastopna poraza početkom marta, u poslednjih šest mečeva je ostvarila četiri pobede.

U drugom dvomeču polufinala sastaju se Partizan i Radnički Niš, a prvi susret je u sredu u Humskoj 1.