RIKARDO PRESUDIO NIŠLIJAMA: Partizan u Humskoj pobedio Radnički i stekao prednost za revanš (KURIR TV)

PRVI MEČ POLUFINALA KUPA SRBIJE

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički Niš u Humskoj 1:0 (1:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije.

Revanš će se igrati u Nišu 15. maja.

Crno-beli su prvi put ove sezone, iz trećeg pokušaja, uspeli da savladaju Radnički.

I jednima i drugima je Kup Srbije prioritetno takmičenje, s obzirom na veliki bodovni zaostatak za Crvenom zvezdom u Superligi, pa je današnji meč imao ogromnu važnost za oba rivala.

Zato i ne čudi što je utakmica u Humskoj bila tvrdi, takoreći bez šansi, ali sa izuzetnom borbenošću fudbalera oba tima.

Pobednik je odlučen u 28. minutu.

Danilo Pantić je izveo prekid sa leve strane, Nemanja R. Miletić je između dvojice fudbalera Radničkog uspeo da odloži loptu do Rikarda, koji je usamljen sa sedam, osam metara zakucao loptu u mrežu.

To je bila i jedina prilika na utakmici iz kategorije stoprocentnih.

S obzirom na to da će konačni pobednik biti odlučen u revanšu, ekipe su dana, kako je vreme odmicalo, sve manje bile spremne da rizikuju i igrale sve opreznije, pa je do kraja ostalo 1:0.

"Bila je bitna pobeda, kao i da ne primimo gol. U tome smo uspeli. Fenomenalna utakmica obe ekipe. Bilo je teško, utoliko je pobeda slađa. Svaka čast i mojim i igračima Radničkog", bio je prvi komentar trenera Partizana Save Miloševića posle meča u kameru TV Arene sport.

Isti rivali srešće se u nedelju u prvenstvenom duelu u Nišu.

"Očekujem sve isto. Sad već nema tajni među nama", dodao je Milošević.

Finale Kupa Srbije igraće se 28. maja na "Čairu".

U utorak je u prvom polufinalu Crvena zvezda na svom stadionu pobedila Mladost iz Lučana 4:1.

KRAJ - 1:0

85. minut - Korner Drinčića, loš udarac glavom Pankova.

83. minut - Poslednja izmena kod domaćina, Georgijević je zamenio povređenog Rikarda.

81. minut - Ivanović puca iz daljine - neprecizno.

76. minut - Saša Ilić je na terenu! Zamenio je Zorana Tošića.

75. minut - Posle kornera Radničkog, velika gužva se stvorila pred golom Partizana, a sve je završeno faulom u napadu.

72. minut - Druga izmena kod Radničkog, Petrović umesto Grbića.

65. minut - Kojašević je ustupio mesto Stojanoviću. To je prva izmena kod Radničkog.

65. minut - Partizan je agresivniji... Šut Šćekića ide pored gola.

NAVIJAČI PARTIZANA U ČAST MILICE RAKIĆ, DEVOJČICE POGINULE NA DANAŠNJI DAN 1999. U NATO BOMBARDOVANJU

48. minut - Šut Ranđelovića pod prečku, Stojković brani.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Povređeni Zakarić je ostao u svlačionici, u igri je Ivanović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

45+3. minut - ŠANSA ZA RADNIČKI! Posle centaršuta sa desne strane, Haskić je bio u odličnoj poziciji, ali mu je Ostojić izblokirao šut.

42. minut - Radnički ima podršku "Meraklija".

40. minut - Ukazuje se pomoć Rikardu, koji se žali na bol u donjem delu leđa.

38. minut - Pankov dobija žuti karton zbog oštrog starta nad Zdjelarom, posle koga je došlo do koškanja Todorovskog i Rikarda.

36. minut - U kornerima 6:1 za Partizan.

33. minut - Žestok sudar Ranđelovića i Zakarića. Srećom, obojica su se brzo pridigla i nastavila utakmicu.

32. minut - Lalatović žestoko protestuje kod sudije, Jovanović ga opominje.

28. minut - PARTIZAN - RADNIČKI 1:0 - RIKARDO! Pantić je izveo prekid sa leve strane, Miletić je između dvojice fudbalera Radničkog uspeo da odloži loptu do Rikarda, koji je usamljen sa sedam, osam metara zakucao loptu u mrežu.

28. minut - Prvi karton na utakmici dobio je kapiten Radničkog Drinčić, inače bivši igrač Partizana. Požuteo je zbog žestokog starta nad Tošićem.

26. minut - Gosti su orijentisani na kontranapade, ali ih crno-bela odbrana najčešće zaustavlja hvatajući ih u ofsajd zamke.

25. minut - Koškanje Pantića u Crnomarkovića. Sudija Jovanović ih je smirio.

20. minut - Radnički je imao korner, Bondarenko je šutirao na gol, Stojković je bio siguran.

16. minut - Ako se izuzme udarac glavom Miletića iz šestog minuta, šansi u Humskoj nema.

12. minut - Crno-beli imaju inicijativu, izveli su i treći korner, posle kog je Radnički imao kontru, ali od svega nije bilo ništa.

9. minut - Prvi šut gostiju u okvir gola, tukao je Đorđević, Stojković nije bio baš siguran, ali je na kraju ukrotio loptu.

8. minut - Crno-beli su tražili penal! Đorđević je pogodio svog saigrača u šesnaestercu, domaći su tvrdili da ga je lopta pogodila u ruku, ali je sudija Jovanović bio blizu i pokazao da se igra nastavi.

6. minut - Partizan je izveo dva uzastopna kornera. Posle prvog je Miletić pokušao udarcem glavom, ali je golman Ristić dobro intervenisao, dok posle drugog nije bilo opasnosti po gol gostiju.

1. minut - Utakmica je počela.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Zakarić, Pantić, Tošić - Gomeš.

Radnički Niš: Ristić - Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević - Bondarenko, Drinčić - Grbić, Kojašević, Ranđelović - Haskić.

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd).

ŽESTOK PLJUSAK OMETA ZAGREVANJE IGRAČA!

REAKCIJA SAVE MILOŠEVIĆA NA IZJAVU VLADIMIRA STOJKOVIĆA

Partizan i Radnički ove sezone su se sastajali dva puta, u Nišu je bilo 2:2, dok je Radnički u Beogradu pobedio 1:0.

S obzirom na to da u Superligi crno-beli nemaju nikakve šanse da se domognu titulue, a Nišlije samo teoretske, jasno je da je i jednima i drugima Kup od izuzetne važnosti.

Revanš će se igrati 15. maja na niškom "Čairu", gde će se 13. dana kasnije igrati i finale.

U prvom polufinalu u utorak Crvena zvezda je savladala Mladost iz Lučana 4:1.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)