MAKSIMOVIĆ GRABI KA LIGI ŠAMPIONA: Moćni Hetafe! Po dva penala i crvena kartona, a tri gola u mreži Sevilje

PRIMERA

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas na svom terenu Sevilju sa 3:0 u 33. kolu španske Primere.

Klub iz madridskog predgrađa pobedom nad direktnim konkurentom u borbi za četvrto mesto Primere, prišao je korak bliže plasmanu u Ligu šampiona.

Derbi kola pored tri gola u mreži Andalužana, obeležila su i dva crvena kartona, ali i dva jedanaesterca.

Vodeći gol za Hetafe postigao je Haime Mata u 35. minutu iz penala, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena takodje iz jedanaesterca domaćin duplirao prednost, a ovaj put Horhe Mata zatresao je mrežu Sevilje.

Drugom penalu prethodio je crveni karton zbog prekršaja Serhija Eskudera.

Hetafea je u 53. minutu pogotkom Moline povisio na 3:0, a da bi potom u poslednjih dvadesetak mintua domaćin igrao takodje s desetoricom igrača, pošto je direktan crveni karton dobio Đene Dakoman.

Ovom pobedom Hetafe se vratio na četvrto mesto na tabeli, pošto sada ima 54 boda, dva više od petoplasirane Sevilje.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Hetafe.

(Beta, Foto: EPA/Chema Moya)