DUŠAN JE NEZAUSTAVLJIV: Tadić postigao dva gola i upisao asistenicju u velikoj pobedi Ajaksa! (VIDEO)

EREDIVIZIJA

Tim iz Amsterdama večeras je u 32. kolu holandske ''Eredivizije'' savladao na svom terenu ekipu Vitesea rezultatom 4:2 i sada, uz meč više, ima tri boda više od PSV-a, koji u četvrtak gostuje Viljemu II.

Ponovo je centralna figura u sjajnoj ekipi Ajaksa bio srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je večeras postigao dva gola, uz jednu asistenciju.

Na prvi gol se čekalo do 44. minuta, kada je Tadić sa desne strane maestralno pronašao Ziješa koji sa nekih pet metara šalje loptu u mrežu.

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme, a posle devet minuta igre u drugom, domaći su iznudili penal, koji je u gol pretvorio Tadić za 2:0.

Četiri minuta kasnije, De Liht je postigao treći gol i praktično rešio pitanje pobdnika, a For je u 66. minutu vratio kakvu-takvu nadu gostima.

Ali, četrnaest minuta kasnije još jedan penal za Ajaks i još jedan Tadićev gol sa bele tačke. Konačnih 4:2 postigao je Darfalu u 82. minutu meča.