ZVEZDA GOLOVIMA BENA I VUKANOVIĆA SLAVILA U 160. VEČITOM DERBIJU: Crveno-beli gurnuli Partizan u ambis i stigli nadomak 29. titule (KURIR TV)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan 2:1 (0:0) na stadionu "Rajko Mitić" u 160. prvenstvenom večitom derbiju.

Zvezda je napravila trokorak ka 29. tituli, jer sada ima šest bodova više od drugoplasiranog Radničkog (48-42) i u preostala četiri kola Superlige Srbije potrebno joj je još šest poena da i teoretski odbrani nacionalni tron.

Partizan je pao na peto mesto! Ima 30 bodova, pa su ga pretekli Mladost iz Lučana sa 32 i Čukarički sa 31!

Crno-belima su presudili El Fardu Ben i Aleksa Vukanović, dok je počasni gol za goste postigao Rikardo Gomeš.

Posle uspavanke u većem delu utakmice, u finišu je bilo uzbudljivo. Sudija Novak Simović je dosudio dva penala, mreže su se tresle tri puta, na kraju je bilo i crvenog kartona...

U prvih sat vreme se nije desilo gotovo ništa vredno pomena, a onda je Urošević oborio Bena sa leđa na pet metara od praznog gola, pa je Simović pokazao na belu tačku. Upravo Ben je bio siguran izvođač najstrože kazne - 1:0.

Zvezda je 20 minuta kasnije duplirala vođstvo, jer je "rezervista" Vukanović "pocepao" mrežu za svoj prvenac u crveno-belom dresu, pošto je prethodno umakao pažnji Uroševića - 2:0.

Nada gostima da Partizan ipak može da izbegne poraz, vratila se u 90. minutu. Marin je startovao na Zdjelara, a Simović drugi put večeras pokazao na belu tačku, ovaj put u Zvezdinom kaznemom prostoru. Rikardo je iz penala tukao po sred gola i smanjio na 2:1.

Crno-beli nisu imali ni snage ni znanja da u sudijskoj nadoknadi ozbijnije zaprete domaćinu, pa se rezultat nije menjao, ali se promenio odnos snaga na terenu, jer je u 94. minutu drugi žuti karton dobio Strahinja Pavlović.

Finiš meča obeležio je i žestok sukob na tribinama...

KRAJ - 2:1

90+4. minut - CRVENI KARTON! Zbog drugog žutog isključen je mladi Partizanov fudbaler Strahinja Pavlović.

90. minut - 2:1 - RIKARDO IZ PENALA!

89. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Marin je srušio Zdjelara.

87. minut - Debituje Ndžaje, zamenio je Nikolića.

82. minut - Šansa za Ivanića - preko gola!

80. minut - 2:0 - VUKANOVIĆ! Njegov prvenac u Zvezdinom dresu. Urošević je kasnio, a crveno-beli rezervista zakucao loptu u Stojkovićevu mrežu.

79. minut - Pantić je ustupio mesto Saši Iliću, koji beleži 30. nastup u večitim derbijima. Legendarni kapiten Partizana je rekorder u toj kategoriji.

76. minut - Crno-beli još nisu uputili šut u okvir gola!

76. minut - Šansa za Partizan! Lopta je neočekivano stigla do Ivanovića, a on je sa deset metara poslao loptu preko gola.

73. minut - Odmah i druga izmena kod domaćina, Čaušić umesto Jovičića.

70. minut - Reaguje i Milojević, umesto Bena uvodi Vukanovića.

67. minut - Prva izmena kod Partizana, Ivanović umesto Tošića.

60. minut - 1:0 - BEN IZ PENALA! Igrač nad kojim je i napravljen prekršaj, izveo je najstrožu kaznu, golman Stojković je pogodio stranu, ali je udarac Zvezdinog ofanzivca bio snažan i precizan.

59. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Ivanić je centrirao, Ben se našao na pet metara od praznog gola, Urošević ga je povukao, a Simović pokazao na belu tačku.

57. minut - Zvaničan podatak, na tribinama je 21.862 gledalaca.

54. minut - Nikolić je imao otvoren šut sa 20 metara, ali je loptu poslao preko gola.

53. minut - Sada je u kartonima 2:2, jer je "požuteo" i Šćekić zbog grubog faula nad Ivanićem.

46. minut - SPEKTAKULARNA BAKLJADA DELIJA!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Zajedničko navijanje navijača Partizana sa Juga i sa Istoka Marakane

DELIJE PROVOCIRAJU SAŠU ILIĆA!

1 / 16 Foto: Starsport©

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

45+2. minut - Pavlović je faulirao Stojkovića i dobio žuti karton. Slobodnjak je izveo Ben - u živi zid.

45. minut - Žuti karton za Jovančića.

SEVER U ZELENOM!

44. minut - Ivanić je izveo slobodan udarac - pored gola.

40. minut - Tošić se namestio i šutirao, ali je Pavkov glavom izblokirao udarac, pa su crno-beli dobili korner, posle kog je pokušao Miletić, međutim, neprecizno.

38. minut - Prvi žuti karton, sudija Simović pokazao ga je Babiću zbog povlačenja Rikarda.

ŽURKA NA SEVERU

36. minut - Nova pretnja po gol Partizana. Pavkov je stigao do lopte pre čuvara i sa pet metara je poslao preko gola.

32. minut - Sudija Simović je prekinuo meč, jer su pirotehnička sredstva završila na terenu, ali je igra ubrzo nastavljena.

BAKLJADA NAVIJAČA PARTIZANA I NA ISTOKU

22. minut - Trener Partizana već sada poslao tri igrača na zagrevanje. Očigledno je da mu se nešto ne sviđa u igri njegovog tima. Na zagrevanju su Ivanović, Marković i Ndžaja!

18. minut - Miran ritam utakmice.

14. minut - Ukupno 13 prekršaja do sada...

PROVOKACIJA NAVIJAČA PARTIZANA!

13. minut - Prva pretnja gostiju, tukao je Pantić, za malo pored gola.

4. minut - Na tribinama je oko 20.000 gledalaca.

BAKLJADA NAVIJAČA PARTIZANA!

1. minut - Filip Stojković je levicom opalio sa ivice šesnaesterca, bio je to odličan šut, ali je njegov prezimenjak Vladimir dobro intervenisao, pa je Zvezda dobila samo prvi korner.

SPEKTAKULARNA KOREOGRAFIJA DELIJA!

Kapiten Crvene zvezde Vujadin Savić ne igra, a njegovo mesto zauzeće Srđan Babić. To je veliko iznenađenje u sastavu domaćina, a jedno je napravio i trener Partizana Savo Milošević, koji među najboljih 11 nije uvrstio Gorana Zakarića.

Kod gostiju nema ni povređenog Marka Valijentea.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Babić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić - Ben, Marin, Ivanić - Pavkov.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Pantić, Nikolić - Rikardo Gomeš.

18:57 - Savi Miloševiću je ovo debi u derbijima u ulozi trenera

18:55 - Sever nije pun

18:54 - Ovako su Delije pozdravile rezervne igrače Zvezde

18:51 - Tri frakcije navijača Partizana "pucale" topovskim udarima!

16:52 - Ogromna gužva na putu za Marakanu

16:34 - Skandalozna objava Marka Jankovića! Najstrašnije izvređao Zvezdu!

16:15 - Policija dobija poslednja uputstva

Crveno-beli i crno-beli sastaju se u okviru 33. kola Superlige Srbije, odnosno treće runde plej-ofa.

Zvezda je u subotu doživela prvi poraz u prvenstvu još od 1. oktobra 2017, odnosno posle 57 utakmica. Crveno-bele je, uprkos vođstvu od 2:0, savladao Čukarički (3:2) i omogućio Radničkom da, trijumfom nad Partizanom dan kasnije (3:1), lideru ponovo priđe na samo četiri boda.

Crno-beli su u nedelju u Nišu izgubili, što im je šesti prvenstveni poraz u poslednjih osam utakmica! Takav crni niz ne pamte ni najstariji navijači Partizana.

Problem za Miloševića predstavlja Mark Valijente. Španski štoper je zbog povrede zamenjen na "Čairu" već sredinom prvog poluvremena.

Milošević je kao igrač nastupao u najvećoj svetkovini srpskog fudbala, ali će u četvrtak debitovati u večitom derbiju u ulozi trenera.

Čak četiri od ukupno pet mečeva večitih u prošloj i ovoj sezoni završeni su bez pobednika, dok je u tom periodu Zvezda slavila jednom, pre godinu dana na stadionu "Rajko Mitić" - 2:1.

Crno-beli nisu dobili nijedan od poslednjih pet derbija, pre čega su imali seriju od isto toliko duela sa Zvezdom bez poraza.