SRBI PALI U PENAL DRAMI: Kepa zaustavio Ajntraht i odveo Čelsi u finale Lige Evrope! Četiri Engleza u dva finala! (VIDEO)

šteta!

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale Lige Evrope posle boljeg izvođenja penala u meču sa Ajntrahtom iz Frankfurta! Čelsi će u finalu odmeriti snage sa Arsenalom koji je bio bolji od Valensije.

Druga utakmica ova dva kluba okončana je identičnim rezultatom baš kao i ona u Frankfurtu (1:1), pa pošto nije bilo pobednika u dodatnih 30 minuta, pristupilo se izvođenju penala. Gosti su imali u jednom trenutku i prednost od 3:1, ali onda je golman Čelsija Kepa stupio na scenu i rešio pitanje drugog finaliste.

U penal seriji za Ajntraht su pogađali Aler, Jović i Guzman, dok su na drugoj strani bili precizni Barkli, Žoržinjo, David Luiz i na kraju Azar.

U regularnom delu utakmice Čelsi je poveo u 28. minutu golom Loftus Čika, ali je Jović izjednačio u 49. minutu na asistenicju Gaćinovića.

Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u finale Lige Evropa, pošto su u gostima pobedili Valensiju sa 4:2 u revanš meču polufinala

Arsenal je, posle pobede od 3:1 u prvom meču, večeras samo potvrdio taj trijumf.

Domaći tim je poveo u 11. minutu golom Kevina Gameira, na asistenciju Rodriga, ali je Pjer-Emerik Obamejang izjednačio samo šest minuta kasnije udarcem sa ivice šesnaesterca.

Arsenal je u 50. minutu preokrenuo rezultat pogotkom Aleksandera Lakazeta, Gameiro je osam minuta kasnije izjednačio, a tačku na ovaj dvomeč stavio je Obamejang sa još dva gola - u 69. i 88. minutu.

IDEMO U PENALE!

120. minut - Sudija je meč produžio za dva minut. Još toliko nas deli od penala.

116. minut - Azpilikueta postiže gol posle faula nad golmanom Trapom, počeo je da se raduje, ali je arbitar pokazao faul.

115. minut - Nova odlična prilika za Čelsi, ponovo je pokušao Zapakosta, ali je Trap izašao kao pobednik.

110. minut - Odličan prodor Palmieria, ali je Trap ponovo bio odličan.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

105. minut - Aler je ponovo imao priliku. Zahvatio je loptu glavom, sa linije je loptu izbio Zapakosta. Gotov je prvi produžeta.

100. minut - Aler je imao odličnu priliku, David Luiz je izbio loptu sa linije svog gola, Kepa je već bio savladan.

96. minut - Žiru izlazi iz igre, na teren ulazi Iguani.

93. minut - Ros Barkli je pokuša sa nekih 20 metara od gola, ali je lopta otišla preko prečke.

91. minut - Počeo je prvi produžetak u Londonu!

2. POLUVREME

95. minut - Utakmica u Londonu ide u produžetak. Arsenal je u finalu!

91. minut - Posle opšte tuče u Španiji, utakmica je završena. Arsenal ide u finale.

89. minut - Obe ekipe su veoma obazrize, niko ne želi da rizikuju i da krene napred. Meč u Londonu je produžen za 5. min.

88. minut - GOOOOOOL! Novi gol Obamejanga. Arsenal sigurno ide u finale. Čeka se drugi finalista.

69. minut - GOOOOOL! Arsenal ponovo vodi u Španiji. Ponovo je pogodio Obamejang.

58. minut - GOOOOOL! Gameiro ponovo pogađa za novu nadu Valensije. Jedno je sigurno,neće biti produžetaka.

57. minut - Nova dobra prilika za Čelsi, ali je Vilijan na kraju sve upropastio.

50. minut - GOOOL!!! Arsenal vodi u Valensiji golom Lakazeta! Tobdžije su na korak od finala.

49. minut - GOOOL!!! JOOOVIIIĆ! Hladnokrvno je Srbin matirao Kepu i upisao svoj deseti gol u 14 utakmica. Joviću je asistirao drugi Srbin Mijat Gaćinović.

1. POLUVREME

45. minut - Završena su poluvremena na utakmicama.

39. minut - STATIVA! Sjajan su tandem Lakazet i Obamejang. Potonji je pobegao čuvarima po desnom krilu, "zavrnuo" ka Francuzu, a ovaj nije imao sreće pilikom udarca - lopta je "liznula" spoljni deo stative gola Valensije. Neto je ostao ukopan.

28. minut - GOOOOL! Loftus Čik pogađa za Ćelsi. Ajntrahtu sada trebaju dva gola za prolaz, ali jedan im obezbeđuje produžetak.

17. minut - GOOOOOOL! Obamejang donosi izjednačenje svom Arsenalu. Sada je Valensija u problemu.

14. minut - Pokušao je Da Kosta iz voleja, ali je Kepa izvukao loptu ispod same prečke i posalo je u korner.

12. minut - Prilika za Čelsi iz kornera, pokušao je štoper Čelsija glavom, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

11. minut - GOOOOOL! Gamerio pogađa za Valensiju! Sada ih gol deli od finala! Velika greška odbrane Arsenala.

4. minut - Pokušao je Jović glavom posle kornera, ali je bio siguran Kepa.

1. minut - Utakmice su počele.

ČELSI (4-3-3): Kepa - Aspilikueta, Kristensen, Luiz, Emerson - Loftus Čik, Žoržinjo, Kovačić - Vilijan, Žiru, Azar.

AJNTRAHT (4-2-3-1): Trap - Da Kosta, Abraham, Hintereger, Falet - Hasebe, Rode - Rebić, Gaćinović, Kostić - Jović.

VALENSIJA (4-4-2): Neto - Pićini, Garaj, Gabrijel, Gaja - Vas, Pareho, Kokelan, Guedeš - Rodrigo, Gameiro.

ARSENAL (3-4-3): Čeh - Sokratis, Koščijelni, Monreal - Mejtland-Najls, Džaka, Toreira, Kolašinac - Obamejan, Ozil, Lakazet.

U prvom meču Arsenal je bio ubedljiv. Tobdžije su slavile rezultatom 3:1, pa će u Londonu imati lakši posao.

Ajntraht je u Frankfurtu odigrao 1:1 sa Čelsijem, pa će ''Plavci'' imati prednost na domaćem terenu zbog gola u gostima.

Oba meča se igraju sa početkom od 21 čas.