DVA PUTA IZ DVOJKE U KECA: Preokreti Dinama i Zemuna, drama u borbi za opstanak

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Voždovca golom Lazara Arsića u 83. minutu pobedili su danas Bačku u šestom kolu plej-auta Superlige i tim trijumfom overili su mesto u elitnom rangu srpskog fudbala.

Važnu pobedu ostvario je i Dinamo iz Vranja, koji je posle preokreta pobedio Spartak iz Subotice 2:1.

Golove za Dinamo postigli su Lefteris Macukas i Danijela Gašić u 48. i 51. minutu, a prethodno je Milan Marčić sredinom prvog dela utakmice pogodio za goste.

Preokret je viđen i u Zemun, gde je domaćin bio bolji od Radnika iz Surdulice 2:1.

Dvostruki strelac za Zemun bio je Nemanja Tomić, dok je Ivan Kričak pogodio za Radnik.

Zemun je sada na 20 bodova, koliko ima i Dinamo, pa će gostovanje Radu u poslednjem kolu odlučiti konačni plasman na tabeli.

U poslednjem kolu za opstanak u Superligi boriće se Bačka, Zemun, Dinamo Vranje i Rad, a posle današnjih utakmica plej-auta svoje mesto u najvišem rangu srpskog klupskog fudbala overili su Radnik iz Surdulice, Mačva, Voždovac i Spartak iz Subotice.

Rezultati i strelci 6.kola plej-auta: Dinamo - Spartak 2:1 (Matsukas 48, Gašić 51 - Marčić 34), Voždovac - Bačka 1:0 (Arsić 83), Mačva - Rad 0:0, Zemun - Radnik 2:1 (Tomić 50, 63 - Kričak 29).

Tabela: Radnik 25, Vozdovac 25, Mačva 25, Spartak 24, Rad 22, Dinamo 20, Zemun 20, Bačka 18.

(Tanjug, Foto: Starsport)