ŠAMPIONSKO SLAVLJE

NEBO SE OTVORILO IZNAD MARAKANE! CRVENO-BELI PROSLAVILI 30. TITULU: Zvezda krunisana! Delije u pobedi nad Napretkom napravile žurku na oproštaju kapitena Milijaša (KURIR TV)

Fudbaleri Crvene zvezde proslavili su osvajanje 30. titule pre utakmice poslednjeg kola Superlige sa Napretkom na "Marakani", a "Delije" su slavile i tokom meča uprkos nezapamćenom nevremenu.

Zvezda je pobedila Napredak 3:0 golovima Joveljića, Jevtovića i Ebisilija, ali igra i rezultat bili su u drugom planu.

Zaključimo, crveno-beli su Superligu završili na prvom mestu sa 60 bodova, dok su Kruševljani šesti sa 28.

Navijači, njih 41.242, priredilo je spektakl na stadionu "Rajko Mitić".

Posle svečane ceremonije dodele pehara, koji je podigao kapiten Nenad Milijaš, usledilo je kratko slavlje fudbalera Zvezde sa "Delijama", a onda je utakmica počela.

To je bio znak za navijače da započnu feštu.

Spektakularne koreografije, bakljade, vatrometi... Znale su "Delije" da proslave 30. titulu svog kluba, ali i svoj 30. rođendan.

Nevreme u Beogradu je pretilo da pokvari žurku, a zbog grada je utakmica dva puta prekidana.

Međutim, sve to nije omelo pristalice crveno-belih da bez prekida navijaju i luduju.

Na kraju, uz još jedan vatromet i zajedničku pesmu sa fudbalerima, stavljena je tačka na sjajnu sezonu, koja će se za izabranike Vladana Milojevića završiti u četvrtak, kada igraju finale Kupa Srbije sa Partizanom.

Današnja utakmica bila je posebna za dugogodišnjeg kapitena Zvezde Nenada Milijaša, koga su navijači onako kako je i zaslužio, ispratili u igračku penziju.

KRAJ 3:0!

89. minut - 3:0 - EBISILIO! Holanđanin stavlja tačku na ovu sezonu Superlige!

ZVANIČNO: 41.242 gledalaca!

67. minut - Meč je nastavljen.

64. minut - PONOVO PREKID ZBOG NEVREMENA!

61. minut - Milijaš napušta igru, menja ga Ebisilio. Delije su razvile dres sa brojem deset i grme: "Milijaš Nenad, jedan je Milijaš Nenad"...

57. minut - 2:0 - JEVTOVIĆ! U igru je ušao na početku drugog poluvremena, umesto Vukanovića, a ubrzo se upisao u strelce. Pobegao je po levoj strani i plasirao loptu u dalji ugao pored golmana Petrovića.

NOVI ŠOU DELIJA!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Čim je grad prestao, utakmica je nastavljena, a prvo poluvreme privedeno kraju.

42. minut - ZBOG NEVREMENA I VELIKOG GRADA UTAKMICA JE PREKINUTA!

12. minut - 1:0 - JOVELJIĆ! Jirka je prošao po desnom krilu, ušao u kazneni prostor, a onda pronašao Joveljića pred praznom mrežom, pa mladom napadaču nije bilo teško da donese radost navijačima.

1. minut - Utakmica je počela.