RONALDO PONIZIO DŽAKU, ŠAĆIRIJA I ŠVAJCARCE: Kristijano het-trikom odveo Portugal u finale Lige nacija

NI BRIH MU NIJE MOGAO NIŠTA

Reprezentacija Portugala igraće u finalu završnog turnira UEFA Lige nacija, jer je u polufinalu u Portu pobedila Švajcarsku 3:1 (1:0) zahvaljujući trostrukom strelcu Kristijanu Ronaldu.

Aktuelni šampion Evrope i domaćin turnira za trofej premijernog izdanja ovog takmičenja boriće se u nedelju sa boljim iz drugog polufinala u kome se u četvrtak u 20:45 sastaju Holandija i Engleska. Prethodno poraženi će odigrati meč za treće mesto.

Ronaldo je blistao na stadionu "Dragao". To mu je bio debi u Ligi nacija, jer nije igrao nijedan meč grupne faze, ali kada je najvažnije, bio je tu da ponovo razgali portugalsku naciju.

Fudbaler Juventusa je domaćina doveo u vođstvo sjajno izvedenim slobodnim udarcem u 25. minutu.

Švajcarska je izjednačila u 57. minutu golom Rikarda Rodrigeza iz penala, kome je prethodio cirkus u režiji nemačkog sudije Feliksa Briha.

Međutim, Ronaldo je pogocima u 88. i 90. minutu zapečatio sudbinu Džake, Šaćirija i drugova za konačnih 3:1.

Kristijano je stigao do 88 golova u dresu reprezentacije!