HRVATI POBEĐUJU I KAD IM NE IDE: Vicešampioni sveta jedva savladali Vels u Osijeku (VIDEO)

EVRO 2020

Fudbaleri Hrvatske pobedili su danas u Osijeku selekciju Velsa sa 2:1, u utakmici Grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Hrvatska posle tri odigrane utakmice ima šest bodova i prva je na tabeli, dok je Vels posle dva meča treći sa tri osvojena boda.

Vicešampioni sveta poveli su u 17. minutu autogolom Džejmsa Lorensa, da bi na 2:0 povisio Ivan Perišić. Jedini gol za Vels postigao je Dejvid Bruks u 77. minutu.

U finišu je bilo drame, jer su gosti imali dve velike prilike za izjednačenje, ali je domaćin odoleo i zabeležio trijumf iako se ne može reći da je igrao dobro.

U ovoj grupi večeras igraju Azerbajdžan i Mađarska.

Fudbaleri Islanda pobedili su Albaniju sa 1:0 u meču Grupe H. Jedini gol na meču postigao je Johan Gudmundson.

Island je trenutno treći na tabeli sa šest bodova, koliko imaju i Francuska i Turska ali uz meč manje, dok je Albanija četvrta sa tri boda.