DEBAKL ORLIĆA NA PRVENSTVU EVROPE: Jović i ekipa poraženi od Austrije! Jovanović slomio nogu Volfu! (VIDEO)

loše!

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas od Austrije sa 2:0, u prvom kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Italiji.

Strelci u Trstu su bili Hanes Volf u 37. i Saša Horvat u 78. minutu.

Austrija je bila bolja, imala je mnogo više prilika, iako je i srpski tim imao dve velike šanse u drugom poluvremenu.

Luka Jović je pogodio prečku, dok je Nemanja Radonjić promašio prazan gol.

Vukašin Jovanović je isključen u 75. minutu zbog starta posle kojeg je Hanesu Volfu polomljena noga.

Druga utakmica prvog kola Grupe B izmedju Nemačke i Danske počeće u 21.00.

Srpski fudbaleri će narednu utakmicu igrati u četvrtak od 21.00 protiv Nemačke.

Drugo poluvreme!

92. minut - Žuti kartoni za Milenkovića i Jovića. Utakmica je produžena za 7 minuta.

90. minut - Nova odlična prilika za Austriju. Igra Orlića se raspala skroz.

78. minut - GOOOOL! Austrija postiže gol iz prekida direktno. Strelac je Horvat.

75. minut - CRVENI KARTON za Vukašina Jovanovića. Izgleda da je Volfu polomljena noga. Iznet je sa terena srtrelac jedinog gola.

70. minut - Prazan gol je promašio Radonjić. NEVEROVATNO! Centrirao je Živković, na drugoj stativi ostao je sam Radonić, golman je ostao na prvoj, ali to nije bilo dovoljno za Radonjića.

64. minut - Ponovo brani Radunović i čuva Srbiju na prvenstvu. Imali su Austrijanci čak dva fudbalera protiv našeg golmana, koji je ponovo izašao kao pobednik.

62. minut - Spektakularna odbrana Radunovića. Golman Srbije je odbranio dve čista šuta sa par metara od gola. Sudija je na kraju ipak pokazao ofsajd.

58. minut - Izmene u Srbiji. Račić i Ranđelović ulaze u igru umesto Mašovića i Pantića.

57. minut - Sjajna šansa za Srbiju. Probio je Pantić, dodao do Jovića koji je probao volejom, ali neuspešno.

56. minut - Odlične prilike za Austrijance, srećom sačuvali smo sada mrežu.

53. minut - Žuti karton za Mašovića.

52. minut - Nova odlična prilika za Austrijace, ali je naš golman bio na visi zadatka.

50. minut - PREČKA! Posle centaršuta Živkovića, loptu je glavom zahvatio Jović sa nekih tri metra od gola, ali je prečka spasila Austriju.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

Prvo poluvreme!

45. minut - Poluvreme!

42. minut - Drugi žuti karton za Austrijance. Ingolič je kažnjen zbog faula nad Radonjićem.

37. minut - GOOOOOOL! Austrija je dala gol, ali sudija ga je poništio zbog ofsajda. Rekao je glavni arbitar da se igra nastavi, ali na asistenciju pomagača ponovo je kosultovao VAR sobu i priznao gol. Ovo se ne dešava često da sudija konsultuje VAR sobu, kaže da se igra nastavi, pa nekoliko sekundi kasnije ponovo zaustavi igru i prizna gol. Strelac gola je Wolf.

35. minut - Prva prilika za Luku Jovića. Centrirao mu je Gajić, pokušao je Luka glavom, ali nije bila najbolja pozicije, pa nije mogao više od blagog skretanja lopte do golauta.

29. minut - Odlična odbrana Borisa Radunovića. Šlager je imao odličnu priliku, izbio je sam ispred srpskog golmana, ali je naš čuvar mreže pokazao kvalitet.

27. minut - Prvi žuti karton na meču dobija kapiten Linhart zbog faula nad Danilom Pantićem.

22. minut - Prva prilika za Srbiju. Posle centaršuta do lopte je došao Radonjić koji je ipak bio u ofsajdu.

19. minut - Prvi šut na meču. Pokušali su Austrijanci preko Volfa, ali je lopta otišla daleko prteko prečke.

15. minut - Bez ijednog šuta do sada.

9. minut - Obe ekipe su oprezne veoma. Za sada bez prave prilike.

1. minut - Utakmica je počela! Na utakmici ima nekolikop navijača Srbije.

SASTAVI:

Srbija: Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – Živković, Radonjić, Jović.

Rezerve: Rosić, Ostojić, Terzić, Račić, Šaponjić, Marković, Babić, Adžić, Joveljić, Ranđelović, Zlatanović, Lutovac. Selektor: Goran Đorović.

Austrija: A. Šlager – Ingolič, Danso, Poš, Ulman – Lajnhart, Ljubić – Horvat, K. Šlager, Volf – Honsak.

Rezerve: Krajdl, Penc, Frajdl, Karić, Grbić, Kvasina, Gluhaković, Balić, Maresić, Kalajdžić, Ljubičić, Baumgartner. Selektor: Verner Gregorič.

Ekipa Gorana Đorovića, predvođena najskupljim fudbalerom turnira i novim centarforom Real Madrida Lukom Jovićem, pretenduje na visok plasman i jedna je od onih kojoj se daju najviše šanse za zlato, uz domaćina Italiju, Englesku i Španiju.

Prvi protivnik je Austrija, koju su "orlići" u kvalifikacionoj grupi pobedili 3:1 i odigrali bez golova u Novom Sadu, ali je sada priča drugačija jer se do popravnog teško dolazi.

"Kvalifikacije su jedno, a utakmice u završnici nešto sasvim drugo. Imamo respekt prema rivalu, radi se o veoma dobroj reprezentaciji, dobro se poznajemo, ali ono što je bilo trebalo bi da se zaboravi. Sve selekcije koje su došle u Italiju imaju poseban motiv, tako i mi. Očekuje nas zahtevan meč i mislim da cemo spremno ući u borbu", upozorava selektor Đorović.

U drugom duelu B grupe, iz koje u polufinale sigurno ide pobednik, a iz sve tri još najbolji drugoplasirani, sastaju se Nemačka i Danska od 21 sat.

Utakmica Srbija - Austrija zakazana je za 18.30 na stadionu Nereo Roko.