PROMAŠENI PENALI, CRVENI KARTON, AUTOGOL, PREOKRET: Francuska u burnom meču pobedila Englesku, Srbin bio u centru pažnje

EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADE

Mlada fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je večeras u Ćezeni Englesku sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Italiji i San Marinu.

Francuska je prva mogla da povede u 25. minutu, ali je Musa Dembele promašio penal. Umesto toga, Engleska je povela u 54. minutu golom Fila Fodena. Posle toga Francuska je ponovo promašila penal, kada je neprecizan u 66. minutu bio Usem Auar.

Tom prilikom zbog grubog starta kojim je slomio nogu Nčamu, engleski reprezentativac Čodhari je dobio crveni karton.

Francuzi su ipak pobedili golovima u samoj završnici.

Izjednačio je Žonatan Ikone u 89. minutu, a pobedu "trikolorima" doneo je reprezentativac Engleske Aron Van-Bisaka, koji je postigao autogol u petom minutu nadoknade vremena.

Utakmicu je sudio Srbin Srđan Jovanović, pa iako je imao težak zadatak, odlično je odradio posao. Dva puta je konsultovao VAR.

Ranije danas, u Grupi C Rumunija je pobedila Hrvatsku sa 4:1.