ŠOK ZA ITALIJANE: Poljska pobedila Azure i došla nadomak polufinala! Španija u 89. minutu do trijumfa nad Belgijom

EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADE

Mlada fudbalska reprezentacija Poljske pobedila je večeras u Bolonji domaćina šampionata Italiju sa 1:0 u drugom kolu Grupe A Evropsko prvenstva za igrače do 21 godine.

Poljska je do jedinog gola na utakmici došla pogotkom Kristijana Bijelik u 40. minutu.

Ovom pobedom Poljska je došla na korak od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva, pošto posle dve utakmice ima šest bodova, dok je Italija druga sa tri, koliko ima i Španija.

Ranije danas Španija je sa 2:1 pobedila Belgiju.

Golove za trijumf Španaca postigli su Dani Olmo u sedmom i Pablo Fornals u 89. minutu.

Prethodno Belgija je preko Sebastijana Bornauva izjednačila u 24. minutu.

Belgija je poslednja na tabeli Grupe A bez bodova.