MILUNOVIĆ SPREČIO PORAZ: Posle Kluža, Zvezda remizirala i sa Apolonom (KURIR TV)

pripreme

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su u trećoj utakmici na pripremama u Austriji, odigravši 1:1(0:0) protiv kiparskog Apolona

Specijalni izveštač Kurira iz Austrije - Aleksandar Radonić

Poveli su Kiprani preko Zelaje u 57.minutu,a izjednačio je Nemanja Milunović u poslednjem minutu utakmice.

Po sparnom i sunčanom vremenu, na temperaturu od 29 stepeni, stvarno je bilo teško igrati. Sudija je pravio pauzu u 20. minutu kako bi se igrači oba tima osvežili. Trener Milojević promenio je sistem u 4-1-4-1, pošto Jovančić zbog žulja nije mogao da igra. Pokušavala je Zvezda preko Marina i Bena, ali sem poluprilika nije uspevala ozbiljnije da ugrozi gol "legije stranaca" sa Kipra.

Drugo poluvreme donelo je prividnu inicijativu Zvezde, ali bez šansi za gol. Crveno-belih su kao i protiv Kluža kiksnuli posle prekida, a strelac gola za Apolon bio je Argentinac Zelaja u 57.minutu. Nekoliko minuta posle toga, Boaći je tukao preko gola,a odmah potom Jevtović mu je spremio zicer poziciju, ali je napadač iz Gane šutirao u golmana. Ona je i Ivanić imao šansu, bio je povučen grubo za dres od strane Selimovića, ali austrijski sudija se nije oglasio. Ipak, pravda je zadovoljena u 90.minutu, kada je Milunović bio najviši u skoku posle sjajnog centaršuta Ebisilija.

Utakmicu Crvene zvezde i Apolona posmatrao je i otac Marka Marina, Ranko.

Sastav Crvene zvezde: Popović (od 66.Vasiljević) - Gobeljić, Stojković (od 46. Jirka) , Milunović, Rodić (od 66.Konatar) - Čaušić (od 79. Ebisilio) - Jevtović (od 66.Vulić), Ivanić (od 72. Simić) , Ben (od 66. Vukanović), Marin (od 83. Jovičić) - Boaći (od 66. Krstović) .

Drugo poluvreme

90+1. minut Kraj utakmice

90. minut GOOOOOOL 1:1 Milunovič! Posle ubacivanja Bisilija Milunović se najbolje snašao pred golom i zatresao mrežu

86. minut - Zvezda pokušava da psotigne gol i izbegne poraz, u igri je i Vukanović.

79. minut - Još jedan obećavajući napad Zvezde prekinut je zbog ofsajda

74. minut - Period igre bez velikih uzbuđenja, igra se na sredini terena

64. minut - Novi prekid i nova opasnost po gol Crvene zvezde, ali sada lopta odlazi preko gola Popovića

60. minut - Prilika za Boaćija, ali od svega samo korner

57. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:1! Posle prekida i ubačene lopte odbrana Zvezde je loše reagovala pa su fudbaleri Apolona zatresli mrežu. Zelaja je stralac iako je lopta zakačila i Gobeljića

52. minut - Zvezda kao i u prvih 45 minuta ima inicijativu, ali ne i priliku da ugrozi golmana Apolona, čija odbrana za sada uspeva da ispravi sve propuste

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Stojković je izgubio loptu, a Papulis u kontri šutira preko gola

41. minut - Igra se između dva šesnaesterca, golmani gotovo nemaju posla

32. minut - Zvezda pritiska Kiprane, ali nema prilika za gol

Uz teren je i grupa navijača Zvezede

23. minut - Ekipe se osvežavaju, jer je na terenu veoma sparno

20 minut - Zvezda ima inicijativu, igra se na 20 metara od gola Apolona, ali bez konkretne završnice

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić, Čaušić, Ben, Ivanić, Jevtović, Marin, Boaći.