ŠPANCI NEMCIMA SERVIRALI HLADNU OSVETU: Crvena furija je šampion Evrope! Srbi sjajno odradili posao u finalu (VIDEO)

ZAVRŠENO EP ZA MLADE

Mlada reprezentacija Španije pobedila je Nemačku 2:1 (1:0) u finalu Evropskog prvenstva u Udinama.

"Crvena furija" se na taj način osvetila "pancerima" za poraz, takođe u finalu, pre dve godine i sada im u direktnom duelu "preotela" krunu.

Španija se sada izjednačila sa rekorderom Italijom po broju titula - pet, dok je Nemačka ostala na dve.

"Crvena furija" je povela već u sedmom minutu sjajnim golom fudbalera Napolija Fabijana Ruiza.

Nemci su od tada vršili jak pritisak, ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

Kada je ofanzivac zagrebačkog Dinama Dani Olmo u 69. minutu povećao na 2:0, bilo je jasno da će titula promeniti vlasnika.

Nemci su u finišu klonuli, ali su uprkos tome uspeli da postignu počasni gol preko Nadijema Amirija u 88. minutu. Više od toga nisu mogli.

Srpski sudijski tim na čelu sa Srđanom Jovanovićem sjajno je obavio posao.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/ALESSIO MARINI)