ZVEZDA REMIJEM POČELA POHOD KA LIGI ŠAMPIONA: Prvak Srbije odigrao bez golova sa Suduvom na premijeri nove sezone! Odluka pada na Marakani (KURIR TV)

PRAZNE PUŠKE U MARIJAMPOLJU

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su bez golova sa Suduvom u Marijampolju u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Specijalni izveštač Kurira iz Litvanije - Goran Anđelković

Pred oko 4.000 gledalaca na Arvi areni, crveno-beli su pokazali da su bolji rival, ali to nisu znali da materijalizuju.

Videlo se da tim trenera Vladana Milojevića ima ideju u igri, ali s obzirom na to da je početak sezone došao usred pripremnog perioda, od crveno-belih se i nije moglo očekivati da odigraju kako znaju.

Ipak, kada se uporedi današnja utakmica sa dvomečom sa istim rivalom prošle sezone u drugom kolu kvalifikacija, kada je Zvezda prošla dalje ukupnim rezultatom 5:0, utisak je da je Suduva sada jača.

Gosti su i po svim statističkim parametrima bili bolji, ali je domaćin stvorio dve velike prilike, koje su propustili Samir Kerla i Ovidijus Verbickas u drugom poluvremenu.

Na drugoj strani, u strelce su mogli da se upišu El Fardu Ben, Mirko Ivanić...

Od Zvezdinih novajlija priliku da debituje dobio je Kanjas, sredinom drugog poluvremena i postao prvi Španac ikada u beogradskom klubu.

Moraće prvak Srbije da bude mnogo bolji u Beogradu ako misli da izbori prolaz u drugo kolo, gde ga skoro sigurno već čeka finski Helsinki posle ubedljive pobede nad Toršavnom 3:0.

Zvezda je i prošlog leta krenula u Evropi bez golova, protiv Spartaksa u Rigi, pa je stigla do Lige šampiona...

Revanš Crvene zvezde i Suduve na programu je za sedam dana na stadionu "Rajko Mitić".

KRAJ - 0:0

86. minut - Poslednja promena kod gostiju - Vukanović umesto Bena.

80. minut - Žuti karton za Jankauskasa, a Marin je ljut na sudiju, jer je dosudio faul, a nije pustio prednost.

77. minut - Fudbaleri Zvezde su tražili penal, jer je lopta pogodila jednog igrača Suduve u ruku, ali danski sudija ostao je "nem".

77. minut - Odličan napad Zvezde, na kraju je tukao Ivanić, ali je njegov udarac izblokiran.

75. minut - Bomba Rodića preko gola! Posle kornera lopta se odbila na volej Rodiću, koji je tukao snažno, ali neprecizno.

71. minut - Evo i druge izmene kod crveno-belih: Pavkov umesto Boaćija.

69. minut - Prva izmena u Zvezdi, umesto Jovičića priliku da debituje dobio je Kanjas.

67. minut - Velika prilika za Suduvu! Posle centaršuta sa levog krila Verbickas je nogom spustio loptu, a Kerla je iz neposredne blizine prosledio pored gola.

63. minut - Šansa za Suduvu - posle centaršuta sa desne strane, Topčagić je šutirao glavom, a Borjan je odbranio.

58. minut - Već druga izmena kod Suduve - Golubickas umesto Matulevičiusa.

53. minut - Ivanić je oduzeo loptu domaćem defanzivcu i krenuo sam ka golu, a sudija iz Danske dosudio faul. Sumnjivo...

48. minut - Šut Jovančića, brani Kardum.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena kod domaćina, Gotal je zamenio Tadića.

Na tribinama je oko 100 navijača Crvene zvezde.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

44. minut - Odlučio se Ben na šut sa skoro 30 metara i bio zamalo neprecizan!

43. minut - Ben je bio nadomak gola, pokušao je da proigra Boaćija, ali ništa od toga.

42. minut - "Požuteo" je i Babić zbog prekršaja protivničkog igrača u kontri.

35. minut - U poslednjih desetak minuta igra je mirnija, nema pretnji ni sa jedne strane.

23. minut - Marin je imao dobru priliku iz slobodnjaka, ali je nije iskoristio, loše je šutirao.

21. minut - Da zabeležimo i pokušaj domaćina, pucao je Čađenović, učenik Partizanove škole, ali neprecizno.

19. minut - Drugi korner za Zvezdu. Posle uigrane kombinacije ipak nije bilo opasnosti po Suduvu.

14. minut - Ređaju se šutevi crveno-belih, tukli su Ben i Marin.

10. minut - Treći šut crveno-belih u okvir gola! Ovaj put Ben je uposlio Boaćija, čiji je udarac zaustavio za sada veoma sigurni Kardum.

8. minut - Žuti karton za Jovičića. Bunili su se crveno-beli, ali kazna je ostala za njihovog vezistu zbog prekršaja na sredini terena.

7. minut - Nova prilika za goste, ovaj put tukao je Ben, ali je Kardum ponovo bio siguran.

6. minut - Zvezda preti. Gobeljić je proigrao Ivanića, koji je, iako mnogo iskosa, šutirao, a golman Kardum odbranio.

2. minut - U Marijampolju pada kiša. Na tribinama je oko 5.000 gledalaca, među kojima su i navijači Zvezde.

1. minut - Utakmica je počela.

Potencijalni rivali Zvezde u drugom kolu kvalifikacija odigrali su prvi meč, Helsinki je kao domaćin ubedljivo pobedio Toršavn 3:0.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević opredelio se za očekivani sastav. Na klupi je Pavkov, koji je propustio jučerašnji trening, kao i pojačanje iz PAOK-a Kanjas. Za novajliju iz Tondele, Tomanea, nije bilo mesta u protokolu.

SUDUVA: Kardum, Švrljuga, Kerla, Jankauskas, Živanović, Slavickas, Verbickas, Čađenović, Matulevičijus, Tadić, Topčagić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ivanić, Marin, Ben, Boaći.

Revanš će se igrati za nedelju dana na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Tim trenera Vladana Milojevića ponovo je na putu ka Ligi šampiona za rivala dobio Suduvu. Prošle sezone su se sreli u drugom kolu, a Zvezda nije imala problema da prođe dalje. Posle 3:0 kod kuće, u gostima je pobedila 2:0.

U Zvezdi se nadaju da će ishod, ne samo dvomeča sa Suduvom, već i celih kvalifikacija biti isti kao prošle godine kada su debitovali u Ligi šampiona.

“Drugi put za kratko vreme se sastajemo sa Suduvom. Za razliku od prošle godine sada nema nekih tajni ni kod njih, ni kod nas, al i dalje je prisutno poštovanje, jer Suduva je ipak šampion Litvanije”, rekao je Milojević.

Milojević nije mogao da kaže da li je Zvezda jača u odnosu na prethodni susret sa Suduvom.

"Doveli smo dosta igrača u zimskom prelaznom roku. Ne bih mogao da kažem da li smo jači ili slabiji. I dalje imam dobar tim na raspolaganju. Ne mogu i nemam vremena da žalim za igračima koji su otišli. Verujem da su igrači koje imam sada bolji nego što sam imao", dodao je Vladan Milojević.

Pobednik okršaja srpskog i litvanskog prvaka igraće u drugom kolu sa boljim iz dvomeča Helsinkija i Toršavna.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)