LIGA EVROPE

ŠĆEKIĆ PROJEKTILOM PROBIO BEDEM VELŠANA: Partizan se mučio, ali na kraju ipak sa minimalcem slavio protiv Konah Keja! (KURIR TV)

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Rilu ekipu Konahs Kija sa 1:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Jedini gol na meču postigao je Aleksandar Šćekić u 62. minutu.

Revanš je na programu narednog četvrtka u Humskoj.

Nakon prvih 45 minuta utakmice u Rilu rezultat je bio 0:0, iako je Partizan dominirao na terenu. Crno-beli su upitili 11 udaraca ka golu protivnika, ali samo jedan u okvir gola. Na drugoj strani, Konahs je uputio samo jedan šut.

Sličan scenario vidjen je i u nastavku i domaća ekipa je odolevala napadima Partizana sve do 62. minuta kada je Šćekić konačno pogodio mrežu Konahsa.

Slobodan Urošević je centrirao, lopta se potom odbila od Ožegovića i stigla do Šćekića koji je pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Crno-beli su nakon tog pogotka imali još nekoliko prilika da se sa još ubedljivijom prednošću vrate u Beograd, a najbolje šanse propustili su Tošić i Ivanović.

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

83. minut - Šćekić skače i pada preko leđa Ožegovića prilikom kornera Konahsa. Ostao je da leži na zemlji, ali se posle dva minuta pridigao i nastavio meč.

79. minut - Opao je tempo igre, Partizan više ne ulazi u prilike kao u prethodnih pola sata igre, a Konahs Kvej je bezopasan.

65. minut - Pokušao je Tošić iz prekida, ali golman je na visini zadatka.

62. minut - GOOOOOOL! Šćekić! Posle centaršuta, loptu je glavom Ožegović vartio na ivicu šesnaesterca, a onda je na nju naleteo Šćekić koji je zakucao u mrežu domaćina!

1 / 3 Foto: Partizan.rs

54. minut - Ponovo Ožegović. Probao je glavom posle centaršuta Tošića, ali lopta ide daleko preko prečke.

51. minut - Prvi prodor Ožegovića, pokušaj centaršuta, ali samo korner!

48. minut - Dobra asistencija Sume prema Ivanoviću čije je udarac zaustavio golman tima iz Velsa

45. minut - Ožegović je ušao u igru umesto Sadika.

Završen je prvi deo igre!

48. minut - Novi kartoni zbog koškanja. Stojković i Horan dobili su po opomenu.

45. minut - Žuti karton za Tošića zbog koškanja sa domaćim fudbalerima. Ovo je prvi žuti za Partizan na meču.

40. minut - Tempo igre je drastično opao posle nekoliko stoprocentnih šansi Partizana.

30. minut - Kraći prekid igre zbog povrede golmana domaćina.

19. minut - Stahinja Pavlović je imao odličnu priliku. Posle prekida je ostao u šesnaest domaćina, dodao mu je Sadik loptu, ali golman Konaha bio je ponovo na visini zadatka.

17. minut - Lakša povreda Slobodana Uroševića koja se neće lako sanirati očigledno. Nadamo se da mu neće smetati tokom igre.

12. minut - Nova odlična prilika za Partizan. Izbio je sam Sadik ispred golmana Konaha, pokušao je levom nogom, ali vrlo neprecizno.

6. minut - Odlična prilika za Partizan. Suma je izbacio samog Tošića ispred gola domaćina, ali Bambi nije uspeo najbolje da se snađe, pa je lopta otišla koji milimeta pored desne stative gola domaćina.

5. minut - Partizan ima inicijativu od prvog minuta!

1. minut - Utakmica je počela! Na stadionu je prisutno nešto manje od 1000 navijača.

Stadion: Bel Vu (Ril)

Sudija: Mihal Očenaš (Slovačka)

Partizan (4-2-3-1): Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Sadik

Konahs (4-5-1): Bras - Dizni, Horan, Holms, Roberts - Pul, Oven, Vajld, Moris, Volf - Insal

19:07 - Poslednje zagrevanje fudbalera Partizana pred meč sa Konah Kejom.

18:45 - Igrači Partizana sa nestrpljenjem iščekukju početak utakmice.

1 / 2 Foto: FK Partizan

18:40 - SASTAVI:

18:30 - Uprava Partizana zajedno sa prijateljima kluba stigla je na stadion u Velsu.

1 / 4 Foto: FK Partizan

18:20 - Fudbaleri Partizana su izašli na zagrevanje.

Osvajač Kupa Srbije veliki je favorit protiv tima koji je iznenađujuće eliminisao škotski Kilmanrok, ali bez obzira na to ne sme da potceni protivnika u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Lak posao ne očekuje ni trener crno-belih Savo Milošević, ali smatra da je recept da se izbegne "tuča" i primeni pas igra.

"Poslednja tri ili četiri meseca nismo nikoga dobili lagano, pa nemamo prostora da mislimo da će biti lako. Ipak, mislim da smo bolji tim i da možemo da prođemo, ali samo ako odigramo igramo ozbiljno", poručio je Milošević pred polazak u Vels.

Utakmica između Kohans Kija i Partizana počinje večeras u Rilu u 19.30, dok pola sata ranije Čukarički igra prvi meč u norveškom Moldeu.