KVALIFIKACIJE ZA LE

SJAJNA EVROPSKA PREMIJERA CRNO-BELIH PRED GROBARIMA: Partizan trojkom eliminisao Velšane i zakazao duele sa Turcima (KURIR TV)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su i u revanš meču u Beogradu bili bolji od velške ekipe Konah Keja sa 3:0 (1:0), za ukupnih 4:0.

1 / 15 Foto: Starsport©

Golove su postigli Tošić u 54. minutu, Ožegović u 69. i Stevanović u 73. minutu.

Naredni protivnik crno-belih na evropskoj sceni biće ekipa turske Malatije koja je posle 2:2 u prvom meču u revanpšu eliminisala slovenačkku Olimpiju sa 1:0.

Partizan je u prvih 45 minuta imao terensku inicijativu, pokušavao je da probije odbranu Konas Kija, ali izrazitih prilika nije bilo osim dva pokušaja Sadika.

Nigerijac je prvo u devetom minutu, nakon asistencije Tošića, šutirao pored gola sa desetak metara, a potom u sudijskoj nadoknadi vremena nije uspeo da kazni grešku odbrane gostiju.

Sadik je u 52. minutu uspeo da zatrese mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, crno-beli su posle samo dva minuta poveli nakon akcije koju je započeo, a potom i završio Tošić.

Tošić je ukrao loptu i pokrenuo kontranapad Partizana, odigrao je do Sume koji mu je vratio loptu u pravom trenutku, kada je ostao sam, i koji je pogodio za 1:0.

Crno-beli su nakon toga tačku na ovaj dvomeč stavili za samo dva minuta.

Prvo je u 70. minutu Ožegović pogodio za 2:0. Brežančić je centrirao, Suma spustio loptu na peterac, a Ožegović zatresao mrežu gostiju.

Dva minuta kasnije u strelce se upisao i Stevanović koji je lepo prošao po levoj strani i pogodio za veliku radost oko 10.000 navijača u Humskoj.

Drugo poluvreme

90+2. minut - Kraj utakmice

90. minut - Igraće se još 2 minuta

85. minut - Lopta je ponovo uglavnom u posedu fudbalera Partizana. Suma je pao u šesnaestercu, ali sudija ponovo nije imao razloga da pokaže na belu tačku

79. minut - Period nešto mirnije igre. Uspeo je Konahs malo da umiri ritam i da konačno dođe do većeg poseda

73. minut GOOOOOOOL 3:0, Stevanović! Mladi Filip Stevanović imao je prvu priliku otkako je ušao i iskoristio je! Njegov evropski prvenac, velika stvar za mladog fudbalera Partizana. Šutirao je po zemlji sa desetak metara, neodbranjivo

69. minut - GOOOOOOOOOL 2:0, Ožegović! Brežančić je centrirao, Suma produžio loptu ka Ožegoviću, koji se odlično zagradio i zatresao mrežu

59. minut - Sadiku se ne da da poistigne gol! Napadač Partizana je napravio dar-mar u odbrani Velšana, ali je njegov pokušaj zaustavljen na gol liniji

56. minut - Probao je i Stevanović

54. minut - GOOOOOL 1:0, Tošić! Tošić i Suma su se izborili za loptu na sredini terena, Suma je krenuo ka golu, a zatim vratio za Tošića, koji je rutinski zatresao mrežu

52. minut - SADIK JE U OFSAJDU! Napadač Partizana je još jednom bio pred golom, sada je zatresao mrežu, ali gol nije priznat jer je Sadik pre dodavabnja bio u ofsajdu

51. minut - Prekid je izveden sa leve strane, odlično ubačena lopta pred gol, Strahinja Pavlović je visoko skočio na ivici peterca, šutirao je glavom, ali pravo u ruke Brasa

46. minut - Suma je probao sa 18 metara, ali je lopta otišla pokraj gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena. Partizan je mnogo opasniji, ali pre svega Sadik ne koristi prilike

45+2. minut - Veliki nesporazum odbrane Velšana, koji Sadik nije iskoristio, jer su gosti supeli da ga ometu, a zatim i izbace loptu koja je išla ka praznom golu

43. minut - Sadik je lepo video da se Miletić ubacuje, ali fudbaler Partizana nije uspeo da primi loptu i šutira

38. minut - Insal je srušio Zdjelara na 18 metara od gola i dobio žuti karton. Slobodan udarac. Prilika za Sejdubu Sumu...Od svega ništa, pogodio je živi zid

30. minut - Lopta je konstantno pred golom Velšana

22. minut - Opet Sadik! Brežančić je prošao po strani ubacio po zemlji natrčao je Sadik, ali opet nije pogodio okvir gola

20. minut - Ponovo je Zoran Tošić poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor gostiju, ona je došla do Đorđa Ivanovića, bila je to dobra prilika, ali on nije najbolje zahvatio loptu i golman Bras je lako intervenisao pokupivši loptu

16 minuut - Greška sudije iz Portugala. Oštar start na Đorđa Ivanovića, bio je to Dizni, morao je Portugalac da posegne za džepom i pokaže mu opomenu. Nejasno je kako to nije učinio

10. minut - Bilo je neprijatno pred golom Stojkovića, ali se Velšani nisu najbolje snašli

9. minut - ZICER ZA SADIKA! Napadač Partizana dobio je sjajan pas od Zorana Tošića izbio doslovno sam pred golmana, ali je promašio gol

3. minut - Oštar start Sume na jednog igrač tima iz Velsa

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Brežančić, Pavlović, Ostojić, Miletić - Šćekić, Zdjelar - Ivanović, Suma, Tošić - Sadik

KONAHS KI (4-1-4-1): Bras - Dizni, Roberts, Horan, Holms - Herison - Insal, Moris, Oven, Pul - Vajld

20:52 - Poslednje pripreme pred revanš!

20:42 - JNA se polako puni.

20:26 - Grobari pristižu na JNA!

19:58 - Grobari pristižu polako na utakmicu. Veliki broj navijača Partizana oko JNA. Veliko je interesovanje za ovaj meč crno-belih.

1 / 3 Foto: Kurir Sport/Gojko Filipović

Služili su se prljavim trikovima, uvaljivali laktove, ceo meč nas vukli za dresove, sada dolaze na naš teren, nisam siguran da će moći da nas uhvate, poručio je Tošić u najavi meča sa Konahsom (21.00, RTS 1)

Partizan se jednom opekao na amatere, i to više nikad neće dozvoliti! Zato večeras maksimalno ozbiljno shvata revanš 2. kola kvalifikacije za Ligu Evrope. U Humskoj od 21 čas počinje meč Partizan - Konahs.

Svaki put kada rival crno-belih bude neki amaterski tim, navijačima Partizana kroz glavu prođe Šamrok. Bilo, ne ponovilo se! Lekcija iz prošlosti donela je oprez u redove osvajača Kupa Srbije pred dvomeč protiv nejakih Velšana. Srpski tim ima prednosti iz prvog meča 1:0 i nema sumnje da će učiniti sve da pred svojim navijačima napuni mrežu „nomada“.

- Izuzetno ih je teško proći kroz sredinu, tu su zgusnuti i ostavljaju malo prostora. S obzirom na to da sada igramo na širem i boljem terenu, sigurno ćemo lakše naći rupe u njihovoj odbrani - počeo je najavu utakmice Zoran Bambi Tošić, nekadašnji naš reprezentativac.

Recept za meč je potpuno jasan.

- Bitno je da što pre postignemo gol kako bismo dobili na samopouzdanju. Zato je važno da od prvog minuta napadnemo i ulazimo u šanse.

Prvu utakmicu obeležilo je sramno ponašanje domaćih fudbalera, koji kao da su izašli da igraju ragbi, a ne fudbal.

- Nemam ništa protiv da me protivnik udara dok mi je lopta u nogama. Ali ti prljavi trikovi da te namerno vuče za dres, uvaljuje lakat... Jednom, drugi put, peti put, deseti put?! Jednostavno, ne možeš da ostaneš miran, sada dolaze na naš teren i nisam siguran da će moći da nas uhvate.

Ne služi se Tošić frazama da su mu nebitni golovi i asistencije. Otvoreno kaže - želi da pogađa!

- Za nas ofanzivce svaki gol je od velikog značaja. Učiniću sve da pomognem ekipi golovima i asistencijama. Jedva čekam da počne utakmica i da pokažemo da su za onih 1:0 u Velsu krivi loš teren i sparina po kojoj smo igrali.

Uz zaključak da je rezultat koji su doneli sa Ostrva, ipak, povoljan pred revanš, iskusni fudbaler pozivao je publiku:

- Ljudi, dođite na stadion da nas podržite i uživajte u našoj igri!