PARTIZAN ČETVORKOM ZAPLAŠIO TURKE: Crno-beli precrtali Mačvu u sablasnoj atmosferi u Humskoj! Miletić za brigu Miloševića (KURIR TV)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu 4:0 (2:0), u meču 3. kola Superlige Srbije.

U prvih deset minuta su imali nekoliko opasnih akcija, a najbolju nije iskoristio Ožegović koga je proigrao Suma, pa se ovaj spetljao i izgubio loptu. Svega nekoliko minuta kasnije, Mačva je zapretila preko Đokovića, ali je taj njegov udarac bio neprecizan.

Skoro pa 10 minuta kasnije videli smo i prvi pogodak. Lutovac je prošao po desnom boku, sjajnom fintom izbacio Tošića i uputio kvalitetan centaršut koji je Stevanović dočekao u kaznenom prostoru i glavom sproveo loptu u mrežu, za prednost 1:0.

Stezali su obruč crno-beli. Napadali su konstantno, želeli su taj drugi gol u prvom poluvremenu i u 42. minutu posle prodora Uroševića po levom boku usledio je dobar centaršut koji je Ožegović presreo i glavom tukao ga golu Mačve i duplirao prednost Partizana.

Odmah na startu drugog poluvremena bila je interesantna situacija. Činilo se da je načinjen prekršaj nad Ašćerićem, ali je sudija ostao "nem", da bi Ožegović kroz sredinu dobio upotrebljiv pas, vukao je loptu do kaznenog prostora Mačve, kada je uposlio Sumu, a ovaj nije imao težak posao i dodatno uvećao prednost na 3:0.

U 58. minutu, Savo Milošević je napravio prinudnu izmenu zbog povrede skočnog zgloba Nemanje Miletića, pa je umesto njega u igru ušao Zoran Tošić, a na poziciju desnog beka otišao je Lutovac.

Nastavili su izabranici trenera Save Miloševića u gotovo istom ritmu iako su imali čak tri gola prednosti. Mačva je pokušavala da zapreti preko kontri i polu kontri, imali su nekoliko zanimljivih pokušaja posle kornera, ali su na kraju ostali bez postignutog gola.

Što se tiče Partizana, to nije bilo sve što su imali da kažu. Preko Umara Sadika u poslednjim momentima utakmice, crno-beli su uspeli da postignu i 4. gol i da zabeleže novu ubedljivu pobedu.

Drugo poluvreme

90+2. minut - GOOOOOOOL 4:0 Sadik! Pavlović je proigrao napadača koji je postigao prvi gol u crno-belom dresu

90. minut - Zicer za Lazara Pavlovića posle dodavanja Sadika

88. minut - Sadik je u igri, i odmah je iskreirao dve šanse visoki napadač - u prvoj je sam pokušao da reši šansu, a u drugoj da Stevanoviću pripremi priliku. Oba puta bez konkretnog rezultata.

84. minut - Sadik je probao iz daljine, od svega samo korner

76. minut - Loš pas poslao je Vladimir Stojković, presekao je to Ašćerić i pokušao da ga lobuje, ali je njegov udarac bio neprecizan

72. minut - Centaršut Zorana Tošića na glavu Ožegoviću, ali je Ožegovićev udarac glavom bio izblokiran i bio je to korner

62. minut - Novi pokušaj Stevanovića, ali lopta ide u golmana Mačve

58. minut - Nemanja R Miletić je povredio skočni zglob desne noge i zbog toga je napustio igru. Zamenio ga je Zoran Tošić koji je otišao na krilo, a na poziciju desnog beka se spustio Lutovac

54. minut - Milosavljević je odlično prošao po levom boku, sjajnom fintom je izbacio iz igre Nemanju Miletića i onda tukao ka golu Partizana, ali je Stojković bio veoma dobro postavljen i bez većih problema otklonio opasnost

52. minut - Dobra prilika za Stevanovića, ali fudbaler Partizana, nije bio precizan

49. minut - GOOOOOOL 3:0, Suma! Ožegović je primio dugu loptu po zemlji, zatim izdržao duel i povlačenja jedbnog igrača Mačve, vratio loptu ka Sumi koji je rutinski postigao gol

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Ponovo su Božić i Đoković stvorili dobru situaciju pred golom Partizana, ali se fudbaler Mačve spetljao u kaznenom prostoru, što ga je sprečilo da šutira

42. minut - GOOOOOOOL 2:0, Ožegović! Kao kod prvog gola, samo ovoga puta sa druge strane. Urošević je ubacio, a Ožegović pametnim udarcem matirao Puletića

32. minut - Brz kontra napad Partizana, loptu je po sredini vukao Suma pravovremeno proigravši Pavlovića stvorena je izgledna prilika za gol, ali je on šutirao pravo u golmana Puletića i Partizan ima samo korner iz ove situacije

31. minut - Prošlo je pola časa igre. Partizan ima inicijativu, ali ne

25. minut - Adamović je ubacio loptu u kazneni prostor Partizana, ali je posle igranja glavom jednog od fudbalera Stojković uspeo da je uhvati

19. minut - GOOOOOOOL 1:0, Filip Stevanović! Lutovac je probio po strani i na drugoj strani pronašao Stevanovića, koji je kraj Pejovića zatresao mrežu

13. minut - Mačva se organizovano i dobro brani

10. minut - Kontra Mačve! Božić je uputio loptu na desnu stranu ka Đokoviću, a ovaj je šutirao kraj okvira Stojkovićevog gola

5. minut - Partizan očekivano ima inicijativu

3. minut - Ožegović je bio u duelu sa Božićem, malo je povučen u kaznenom prostoru, ali sudija Nikolić ništa nije svirao

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sudija: Bojan Nikolić

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Lutovac, Suma, Stevanović - Ožegović.

Mačva: Puletić - Pejović, Mijailović, Ristivojević, Tošić - Jovanović, Đoković, Adamović - Milosavljević, Ašćerić, Božić.

Sastavi

Domaćini u ovom susretu neće imati podršku publike, jer odrađuju prošlosezonsku kaznu. Šef stručnog štaba crno-belih Savo Milošević istakao je da mu je žao zbog te činjenice, kao i da od igrača očekuje pristup kao da je u pitanju evropska utakmica:

’’Jako bitna utakmica u nizu, sve u avgustu su od velikog značaja. Dolazi nam Mačva posle teških mečeva s Velšanima i važno je da se oporavimo fizički. Posle toga čeka nas ključna utakmica sa Malatijom, probaćemo da zadržimo gro igrača u startnoj postavi, a pojedince rotiramo. Jako mi je žao što neće biti publike. Pre samo dva dana bio je veći broj ljudi nego što je praksa i bilo bi lepo kada bi bilo tako protiv Mačve, ali ne može. Nadam se da ćemo ostvariti dobar rezultat kako bismo na najbolji način uputili pozivnicu navijačima za Malatiju. Mačva je nama prijateljski klub, imamo nama bliske ljude, Ivicu Kralja i Darka Tešovića. Drago mi je što je Mačva uspela da se digne na viši nivo. Moramo ozbiljno da je shvatimo, da imamo prilaz kao da je evropski duel. Mnogi su uspeli da nas iznenade prošle godine, ali ne želim da se vraćamo na to. Potpuno je samoubistvo život u prošlosti u fudbalu. Jasno je da moramo da budemo bolji. Znam da je zanimljivije i atraktivnije igrati Ligu Evrope, ali oni igrači koji tako razmišljaju neće biti u prvoj postavi. Za mene nema podele, svaka utakmica mora isto da se tretira.’’

Gosti u ovaj meč ulaze sa željom da naprave iznenađenje, ali i svesni da je domaći tim apsolutni favorit. Šef stručnog štaba crveno-crnih Darko Tešović istakao je da je u ovom momentu svaki bod bitan i da njegov tim u ovaj meč ulazi sa mnogo motiva i vere u dobar rezultat:

’’O Partizanu ne treba mnogo pričati, veliki klub, dobra ekipa. Svesni smo da je pred nama težak meč, ali mi smo spremni i mogu reći da igrači jedva čekaju utakmicu. To je vrlo lep i afirmativan susret i za klub i za igrače. Sigurno nećemo ići da se branimo, napašćemo koliko nam protivnik dozvoli. Očekuje nas dobar teren. Imamo iskustvo od ranijih utakmica protiv Partizana, prisutni su motiv i vera u ono što radimo, tako da verujem da će sutrašnja utakmica imati kvalitet. Par igrača nije spremno, ali ostali predano rade jer su svesni da nam svaki bod treba. Protivnik je nebitan, važno je samo da sabiramo bodove.’’

Meč između Partizana i Mačve igra se sa početkom u 20 časova.