CRVENA ZVEZDA BEZ PREDNOSTI IDE U DANSKU: Pavkov zapalio Marakanu, Kopenhagen iz SUMNJIVOG penala do nepravednog remija! (KURIR TV)

ludnica na marakani

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su večeras u Beogradu nerešeno 1:1 sa Kopenhagenom, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je vodila od 44. minuta golom Milana Pavkova, a u 84. je iz penala izjednačio Jonas Vind.

Revanš će se igrati u sledećeg utorka u Danskoj.

Zvezda je bila znatno bolji rival od danskog kluba u prvoj utakmici pred više od 40 hiljada navijača na stadionu "Rajko Mitić".

Crveno-beli su dobro igrali u prvom poluvremenu i imali veliku priliku već na početku, kada je dobar šut Marka Marina odbranio golman Sten Gritebust.

Vodjstvo Zvezdi doneo je Pavkov pred poluvreme, kada je posle dodavanja Mirka Ivanića šutirao, a lopta je pogodila igrača Kopenhagena Viktora Nelsona i prevarila golmana.

Pavkov je zamenjen na poluvremenu zbog povrede lože, koju je dobio na početku utakmice.

Zvezda je bila dobra i u drugom delu, a najbolju priliku imala je u 80. minutu, kada je Ivanićev šut posle dobrog prodora Marina otišao malo preko gola.

Fudbaleri domaćeg tima često su izražavali nezadovoljstvo sudjenjem portugalskog arbitra Tijaga Martinša.

Tako je bilo i kada je doneo diskutabilnu odluku i sudio penal pred kraj utakmice, posle pada Pepa Biela u kaznenom prostoru Zvezde posle starta Milana Jovančića.

Jonas Vind je bio precizan i dao iz penala važan gol za Kopenhagen pred revanš u Danskoj naredne nedelje.

Burno je bilo i do kraja utakmice, posebno u 87. minutu, kada su domaći fudbaleri žustro protestovali i tražili penal nad El Fardu Benom.

1 / 12 Foto: Starsport

DRUGO POLUVREME:

95. minut - KRAJ!

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

88. minut - CRVENI KARTON za Gorana Negića, sa klupe Crvene zvezde.

87. minut - Ušao je Ben u peterac, uklizao mu štoper domaćina, ali sudija je pokazao da se igra nastvavi. Ben je zbog protesta dobio žuti karton.

84. minut - GOOOOOOL! Vind sa bele tačke!

83. minut - PENAL za Kopenhagen!

80. minut - Odličan prodor Marina, ušao je u peterac, zavrnuo za Boaćija koji je bio veoma neprecizan.

79. minut - Zbog protesta Marin dobija žuti karton.

76. minut - Ben ulazi u igru umesto Alekse Vukanovića. Ovo je Zvezdi treća izmena.

68. minut - Žuti karton za Rićmonda Boaćija.

65. minut - U igru ulazi Žander, iz igre izlazi Milan Rodić!

Pakov je već na startu drugog dela igre napustio utakmicu, svi su ostali u čudu, evo šta se dogodilo.

Posle gola Pavkova opšta ludnica je nastala na severnoj tribini.

57. minut - Marin je poslao dugu loptu posle prekida u šesnaesterca gostiju, Degenek je pokušao iz prve, ali lopta mu je prešla preko noge i otišla daleko na tribine.

54. minut - Odlična prilika za Boaćija. Centrirao je Marin sa jedne strane, na drugoj stativi bio je Boaći koji je trznuo glavom, ali lopta pogađa spoljni deo mreže.

50. minut - Žuti karton za Degeneka zbog faula sa leđa.

46. minut - Pavkov je izašao iz igre zbog udarca u lice. U igru je ušao Boaći.

Utakmici Crvena zvezda - Kopenhagen zvanično prisustvuje 40.812 gledalaca.

Za vreme utakmice dogodila se žestoka tuča na severnoj tribini među Delijama.

45. minut - Kraj poluvremena!

44. minut - GOOOOOL! Pavkov! Posle centaršuta sa leve strane, lopta se odbila do Ivanića koji se spetljao, lopta se odbila do Pavkova koji je šutnuo iz okreta, lopta je zakačila štopera gostiju i lobovala golmana.

40. minut - Zvezda napada sa svih strana, deluje da gol visi u vazduhu.

31. minut - Oprobao je Marin svoj šut sa nekih 25 metara, ali je lopta završila par centimetara preko prečke gostiju. Odlična šansa za Zvezdu.

29. minut - Posle duge lopte Marina, Gobeljić je izbio sam u šesnaestercu, opalio je iz poluvoleja, ali se pojavio štoper domaćina i presekao šut Zvezdinog krila.

25. minut - Dušan Jovančić je naleteo na jednu odbijenu loptu i opalio iz prve po zemlji, ali lopta je prošla koji centimetar od desne stative gostiju.

23. minut - Zvezda je vratila inicijativu. Pokušavaju crveno-beli na sve načine da probiju bedem gostiju.

16. minut - Vukanović je probao glavom posle centrašuta, ali je siguran golman gostiju i lako hvata loptu.

15. minut - Spektakularna atmosfera na Marakani i sjajna koreografija na severnoj tribini.

8. minut - Preuzeo je Kopenhagen inicijativu. Centrirao je Fišer, loptu dočekao Varela na volej, ali je na mestu bio štoper Zvezde i blokirao u poslednjem trenutku šut koji bi bio veoma opasan za Borjana.

2. minut - Posle greške odbrane Danaca, loptu je uzeo Vukanović koji je fauliran na ivici šesnaest. Tukao je Marin u golmanov ugao, ali je skoncentrisan bio čuvar mreže gostiju.

1. minut - Utakmica je počela!

Atmosfera na stadionu je sjajna.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Jovančić - Ivanić, Marin, Vukanović - Pavkov.

Na klupi: Popović, Pankov, Boaći, Babić, Žander, Simić, Ben.

KOPENHAGEN : Gritebust – Varela, Papajanopulos, Nelson, Ovijedo – Holse, Zeka, Stage, Fišer – Vind, Ndoje.

Na klupi: Jonson, Bengtson, Tomsen, Sotiriju, Darami, Biel, Bartolec.

20:33 - Na utakmicu je stigao i popularni pevač i učesnik mnogih rijalitija - Lepi Mića.

20:27 - Zvižduci za Dance i sudije

20:12 - Pune se tribine

20:05 - Danski navijači

20:00 - Gužva sve veća ispred Marakane

19:23 - Navijači Zvezde polako pune stadion, više od sat ipo od početka meča.

19:17 - Kopenhagen je takođe poslao poruku treneru Zvezde Vladanu MIlojeviću posle konferencije.

19:10 - Na utakmici će biti tačno 135 navijača Kopenhagena koji će biti smešteni u kavezu između juga i istoka.

19:05 - Fudbaleri Kopenhagena pokušali su da izgovore Crvena zvezda, kako je sve izgledalo pogledajte na videu. Suze će da vam krenu.

18:55 - Fudbaleri Kopenhagena posetili su Zvezdinu riznicu trofeja i sto obelodanili na svom Tviteru.

Crveno-beli će u dvomeču odmeriti snage sa danskim šampionom, nakon što su u prethodna dva kola eliminisali HJK Helsinki i litvansku Suduvu.

Ukoliko Zvezda eliminiše Dance, u direktnom okršaju za grupnu fazu Lige šampiona odmeriće snage sa švajcarskim šampionom Jang Bojsima, odlučeno je na jučerašnjem žrebu u Nionu.

Ukoliko crveno-beli budu eliminisani od Danaca, u plej-ofu za grupnu fazu Lige Evrope boriće se sa boljim iz duela Riga - HJK.