CRVENA FURIJA SA ENFILDA: Liverpul pregazio Norič na premijeri! Šampion Evrope od starta dao gas do daske

POČELA PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su Norič 4:1 (4:0) na premijeri nove sezone Premijer lige!

Tim Jirgena Klopa je protiv povratnika u elitu na poluvremenu vodio 4:0 i već na startu ulio nadu navijačima da može do titule u Engleskoj posle 30 godina!

Aktuelni prvak Evrope na svom terenu od početka meča nametnuo je jak ritam, a od sedmog minuta vodili su sa 1:0 i to pošto je Grant Hinli zatresao sopstvenu mrežu nakon centaršuta Divoka Origija s leve strane.

Prednost crvenih duplirao je Mohamed Salah na asistenciju Roberta Firmina, da bi Egipćanin u 28. iz kornera upisao asistenciju kod gola Virdžila van Dajka.

Pitanje pobednika praktično je rešeno u 42. minutu, a ovaj put Origi je savladao Tima Krula posle centaršuta Trenta-Aleksandra Arnolda sa desne strane.

Norič je u drugom poluvremenu uspeo da ublaži poraz, a gol je postigao Temu Puki u 64. minutu.

Liverpul će u drugom kolu Premijer lige gostovati Sautemptonu, dok Norič čeka meč protiv Njukasla.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/PETER POWELL)